111
2222
19-21 лютого 2019 року в Кабінеті Міністрів України  понад 70 українських фахівців із 24 державних відомств взяли участь у спільних консультаціях щодо розбудови системи національної стійкості із Групою експертів НАТО.
Від Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління у консультаціях взяв участь директор Центру європейської та євроатлантичної інтеграції Володимир Гандзюра.
Відкриваючи захід, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що цьогорічні консультації є унікальними, адже мають на меті розв’язати не ситуативну проблему, а розробити ефективну, попереджувальну систему національної стійкості саме на стратегічному рівні. Сучасні загрози еволюціонують із неймовірною швидкістю. Відтак і реакція має бути відповідною. Україна має унікальний досвід, адже 5 років безперервних гібридних атак неабияк загартували наш «імунітет». Однак для того, щоб стійкість не залишалася спонтанною і реактивною, ми і маємо створити далекоглядну систему захисту на стратегічному рівні.
25.02.2019
Сьогодні Кабінет Міністрів розглянув та схвалив Національний план управління відходами, який визначає завдання і практичні заходи, що дозволять Україні вже до 2030 року перейти на нову модель поведінки з відходами на зразок діючої в країнах Європейського Союзу. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
«Насправді сьогодні Уряд схвалив знаковий документ, який нарешті дозволить Україні практично змінювати ситуацію із відходами, зокрема, побутовими. Національний план управління з відходами не лише визначає головні кроки з боку держави на найближчі 10 років, але й враховує європейські підходи проведення реформи у цій сфері. Насправді Україна виконує свої прямі зобов’язання, взяті в рамках Угоди про асоціацію з ЄС», - пояснив Остап Семерак.
20.02.2019

06.02.2019 року у приміщенні Орхуського інформаційно-просвітницького центру Мінприроди за ініціативи кафедри водних ресурсів ННІ економіки та екології природокористування Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління відбулися курси підвищення кваліфікації для державних службовців Департаменту екології Київської обласної державної адміністрації і Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра  за темою: «Ефективність та екологічна роль берегоукріплювальних  споруд на дніпровських водосховищах».

07.02.2019
Науково - освітні працівники Державної екологічній академії післядипломної освіти та управління спільно з спеціалістами профільних підрозділів Міністерства екології та природних ресурсів України 5-7 лютого 2019 року провели курси підвищення кваліфікації для   спеціалістів організацій та установ Природно-заповідного фонду України, а також   представників  департаментів  екології облдержадміністрацій за темою: « Забезпечення виконання вимог Рамсарської конвенції в Україні».   
У перший  навчальний день  з лекцією – презентацією виступив Ігор Іваненко, заступник директора Навчально-наукового інституту економіки та екології природокористування ДЕА. Він поінформував присутніх із науково – освітньою діяльністю  Академії в напрямку збереження водно-болотних угідь Природно-заповідного фонду України , дотримання нашою державою Рамсарської конвенції. Доповідач зазначив, що Конвенція про водно-болотні угіддя (Convention on Wetlands)  вперше була підписана 2 лютого 1971 року в місті Рамсаре (Іран) і з того часу вона відома як Рамсарська конвенція (Ramsar Convention). Мета  Рамсарської конвенції — збереження місць мешкання водоплавних птахів в усьому світі.    Кожна країна, що є Договірною Стороною Конвенції. має заявити до Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення бодай одне своє угіддя і взяти його під охорону.
07.02.2019

Цього тижня в Україні розпочалася акція «Водно-болотні угіддя – ключовий фактор у протидії змінам клімату. Працівники окремих Національних природних парків відвідають загальноосвітні школи та проведуть з школярами  різноманітні навчально-пізнавальні екологічні заходи, зокрема, уроки та майстер-класи за темою: «Водно-болотні угіддя – ключовий фактор у протидії змінам клімату», в рамках яких учні ознайомляться із змінами клімату, що відбуваються на планеті, значенням водно-болотних угідь у природі та житті людини, рамсарськими територіями своєї місцевості, флорою та фауною, а також відповідальністю за порушення природоохоронного законодавства на цих територіях.

06.02.2019

Рік тому обірвалося життя Олени Миколаївни Смоляр – нашої колеги, відомого еколога, педагога, чарівної жінки, творчої особистості та просто гарної людини.

Сумуємо та пам’ятаємо.
04.02.2019
3 лютого 2019 року ректор Державної  екологічної академії післядипломної освіти та управління Олександр Бондар  був присутній  під час недільної літургії та церемонії інтронізації предстоятеля Православної Церкви України митрополита   Епіфанія  у Софії Київській.
Олександр Іванович привітав предстоятеля з офіційним вступом у високий сан та сорокаліттям з дня народження. 
04.02.2019
29-30 січня 2019 року в Дипломатичній академії України ім. Геннадія Удовенка при МЗС України стартував річний навчальний Курс, спрямований на підвищення рівня професійної компетенції фахівців, які опікуються євроатлантичною інтеграцією України. Від Державного закладу «Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління» участь у модулях Курсу беруть науковці Центру європейської та євроатлантичної інтеграції Гандзюра В.П. та Погурельський С.П.
01.02.2019
30 січня 2019 року в Академії відбувся науковий семінар  для науково- викладацького складу ДЕА за темою: «Енергетична стратегія України до  2035 року, розроблена на основі принципів III – го енергетичного пакету Європи. Чи можливі її корегування?». Із доповіддю виступив доктор технічних наук, професор Юрій Лапшин. Він зокрема зазначив, що на  сьогодні у світі все більше надається уваги альтернативній «зеленій енергетиці», яка, порівняно з атомною, має  економічні переваги,  екологічно чистіша і безпечніша для життя людей .
30.01.2019

Ріки та озера Києва мають шанс вижити. Депутати Київради на своїй сесії прийняли рішення інвентаризувати всі водойми столиці. Згідно з документом Київська міська держадміністрація спільно з КП «Плесо» до 1 січня 2020 року мають провести інвентаризацію і паспортизацію усіх водних об’єктів місцевого та загальнодержавного значення в місті. Паспорт водойми - це основний документ, що включає всю інформацію по тому чи іншому водному об’єкту. Він необхідний, приміром, у разі передачі водойми в оренду. Інвентаризація водойм дасть змогу навести лад у сфері їх експлуатації та захистити від хаотичної забудови.  Також мають бути розроблені й проекти землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг водних об’єктів. Перевага буде надаватись тим з них, які є джерелом питного водопостачання або мають природоохоронне чи рекреаційне значення.  На думку депутатів, такі заходи сприятимуть більш ефективнішому використанню водних об’єктів столиці, поліпшенню їхнього екологічного стан та задовольнити потреби населення у водних ресурсах і, безумовно, матимуть позитивний вплив на розвиток водного господарства та екологічного оздоровлення басейну Дніпра. За даними комунального підприємства «Плесо»,окрім Дніпра, на території столиці знаходяться ще близько 430 водних об’єктів, загальною площею близько 23,5 кв. км, серед яких - 129 озер, 102 ставки, 43 невеликі штучні водойми, 32 джерела, 10 річок, 27 каналів, 28 струмків, 2протоки та 24 затоки.

25.01.2019
23 січня 2019 року у приміщенні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (м. Київ, вул. Велика Житомирська,9) відбулося перше засідання експертної групи з питань екологічної безпеки  та сталого розвитку Громадської ради. Експертна група створена відповідно до рішення правління Громадської ради від 15 січня 2019 року.
У заході брали участь: голова Громадської ради Мін регіону Павло Міхайліді, голова Секретаріату Української асоціації районних та обласних рад Юрій Андрійчук, проректор з науково-педагогічної роботи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Георгій Фінін, доцент кафедри водних ресурсів ДЕА Богдан Кравченко, представники окремих громадських екологічних  організацій, зокрема, Юлія Донець (БО «Всеукраїнський благодійний фонд  «Екологічна Україна»), Валентина Репіна та Юрій Репін (ГО «Енергонезалежна Україна»).
24.01.2019

11 січня 2019 року в  Кабінеті Міністрів України відбулася робоча зустріч ректора Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Олександра Бондаря та директора Центру європейської та євроатлантичної інтеграції ДЕА Володимира Гандзюри з начальником Управління НАТО секретаріату Кабміну Олексієм Генчевим. Розглядалися актуальні питання євроатлантичної інтеграції України в царині екології та екобезпеки. Під час розмови Олексій Генчев підкреслив вагомість і значущість   розділу Річної Національної програми Україна - НАТО-2019 з екобезпеки, поданому Центром європейської та євроатлантичної інтеграції Академії, а також були обговоренні подальші спільні кроки та окремі  заходи на шляху ефективної реалізації  програм євроатлантичної інтеграції України.

11.01.2019
27 грудня 2018 року в Оргуському інформаційно - просвітницькому центрі Академії відбулася дружня  зустріч відомих в Україні і за її межами гумористів Олександра Стаховського, Валентина Шульги, карикатуриста Валерія Чмирьова - членів редакційної колегії гумористичного журналу «Перець» -  із колективом  ДЕА .  Творці  сатирично -  гумористичного жанру поінформували науковців Академії про діяльність в непростих сучасних умовах популярного в читацькому  середовищі  видання, його творчі здобутки, а ще – про рівень передплати. Автори ознайомили присутніх із своїми літературними доробками.  «Перець весела республіка»  , власне,  новий журнал, що взяв від свого попередника  (колишній «Перець» тривалий час не виходив у світ)  найхарактерніше – засобами гумору та сатири реалістично  відображати дійсність.
27.12.2018

27 грудня ц.р. об 11-00 у приміщенні Інформаційно-просвітницького Орхуського центру (вул. Митрополита Василя Липківского, 35) відбудеться зустріч колективу Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління зі співробітниками та авторами гумористичного журналу «Перець». Запрошуємо також усіх бажаючих із Міністерства екології та природних ресурсів України та інших організацій.
Редакція журналу "Перець"

26.12.2018
Анонси
11 грудня 2019 р. о 11:00 в ауд. 311-А відбудеться відкрита лекція доцента кафедри екологічного моніторингу, геоінформаційних та аерокосмічних технологій Шевченка Романа Юрійовича на тему: «Метрологічне забезпечення проведення екологічного моніторингу довкілля» з навчальної дисципліни &l...
09.12.2019
12 грудня  2019 року об 11-00 в приміщенні Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління відбудеться "круглий стіл" на тему: «Визначення меж територій та об'єктів природно-заповідного фонду України – основа відкритого доступу до інформації про території та ...
28.11.2019
27 листопада з 9.30 до 16.00 відбудеться щорічна конференція «Енергоефективність у компаніях: можливості та рішення» за адресою: м. Київ, Radisson Blu Hotel, вул. Ярославів Вал, 22. Захід для власників та ТОП-менеджерів підприємств. Організатори:  Міністерство розвитку економіки,...
26.11.2019