06.02.2019 року у приміщенні Орхуського інформаційно-просвітницького центру Мінприроди за ініціативи кафедри водних ресурсів ННІ економіки та екології природокористування Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління відбулися курси підвищення кваліфікації для державних службовців Департаменту екології Київської обласної державної адміністрації і Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра за темою: «Ефективність та екологічна роль берегоукріплювальних споруд на дніпровських водосховищах».
Цього тижня в Україні розпочалася акція «Водно-болотні угіддя – ключовий фактор у протидії змінам клімату. Працівники окремих Національних природних парків відвідають загальноосвітні школи та проведуть з школярами різноманітні навчально-пізнавальні екологічні заходи, зокрема, уроки та майстер-класи за темою: «Водно-болотні угіддя – ключовий фактор у протидії змінам клімату», в рамках яких учні ознайомляться із змінами клімату, що відбуваються на планеті, значенням водно-болотних угідь у природі та житті людини, рамсарськими територіями своєї місцевості, флорою та фауною, а також відповідальністю за порушення природоохоронного законодавства на цих територіях.
Рік тому обірвалося життя Олени Миколаївни Смоляр – нашої колеги, відомого еколога, педагога, чарівної жінки, творчої особистості та просто гарної людини.
Ріки та озера Києва мають шанс вижити. Депутати Київради на своїй сесії прийняли рішення інвентаризувати всі водойми столиці. Згідно з документом Київська міська держадміністрація спільно з КП «Плесо» до 1 січня 2020 року мають провести інвентаризацію і паспортизацію усіх водних об’єктів місцевого та загальнодержавного значення в місті. Паспорт водойми - це основний документ, що включає всю інформацію по тому чи іншому водному об’єкту. Він необхідний, приміром, у разі передачі водойми в оренду. Інвентаризація водойм дасть змогу навести лад у сфері їх експлуатації та захистити від хаотичної забудови. Також мають бути розроблені й проекти землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг водних об’єктів. Перевага буде надаватись тим з них, які є джерелом питного водопостачання або мають природоохоронне чи рекреаційне значення. На думку депутатів, такі заходи сприятимуть більш ефективнішому використанню водних об’єктів столиці, поліпшенню їхнього екологічного стан та задовольнити потреби населення у водних ресурсах і, безумовно, матимуть позитивний вплив на розвиток водного господарства та екологічного оздоровлення басейну Дніпра. За даними комунального підприємства «Плесо»,окрім Дніпра, на території столиці знаходяться ще близько 430 водних об’єктів, загальною площею близько 23,5 кв. км, серед яких - 129 озер, 102 ставки, 43 невеликі штучні водойми, 32 джерела, 10 річок, 27 каналів, 28 струмків, 2протоки та 24 затоки.
11 січня 2019 року в Кабінеті Міністрів України відбулася робоча зустріч ректора Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Олександра Бондаря та директора Центру європейської та євроатлантичної інтеграції ДЕА Володимира Гандзюри з начальником Управління НАТО секретаріату Кабміну Олексієм Генчевим. Розглядалися актуальні питання євроатлантичної інтеграції України в царині екології та екобезпеки. Під час розмови Олексій Генчев підкреслив вагомість і значущість розділу Річної Національної програми Україна - НАТО-2019 з екобезпеки, поданому Центром європейської та євроатлантичної інтеграції Академії, а також були обговоренні подальші спільні кроки та окремі заходи на шляху ефективної реалізації програм євроатлантичної інтеграції України.
27 грудня ц.р. об 11-00 у приміщенні Інформаційно-просвітницького Орхуського центру (вул. Митрополита Василя Липківского, 35) відбудеться зустріч колективу Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління зі співробітниками та авторами гумористичного журналу «Перець». Запрошуємо також усіх бажаючих із Міністерства екології та природних ресурсів України та інших організацій.
Редакція журналу "Перець"