111
2222
Всім відомо, що справа збереження природно-заповідного фонду України має загальнодержавне значення. Разом з тим, державне регулювання в зазначеній сфері є досить складним та спирається на багато секторальних нормативно-правових актів.
У рамках виконання Закону України “Про природно-заповідний фонд України” і згідно з планом-графіком курсів підвищення кваліфікації державних службовців – працівників територіальних органів Державної екологічної інспекції України та громадських інспекторів з охорони довкілля на 2018 рікуДержавній екологічній академії післядипломної освіти Міністерства екології та природних ресурсів Україниз 19по 21 березня 2018 р. проходили курси підвищення кваліфікації на тему «Організація та здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства про охорону і використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду».
02.04.2018 14.51
21 березня 2018 року в  Національному антарктичному науковому центрі Міносвіти і науки України відбулися урочисті проводи 23-ї антарктичної експедиції.  На українській станції «Академік Вернадський», розташованій на острові Галіндез, нестимуть річну вахту 12 зимівників. Вони підтримуватимуть життєздатність станції,  здійснюватимуть метеорологічні та атмосферні спостереження, які, що важливо, мають бути безперервними.  Цього року, держава, вперше за роки функціонування станції,  виділила близько 15 млн гривень для проведення її  ремонту, щоб створити комфортніші умови для життя  та наукової діяльності дослідників. Про це наголосила у своєму вітальному слові  Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, котра брала участь у заході:  «У нас є багато різних викликів, зокрема, які пов’язані з фінансуванням наших наукових досліджень в Антарктиді. Зараз вся українська антарктична програма коштує 72 мільйони гривень. Вперше за багато років сюди закладені кошти для проведення капітального ремонту на станції. Крім того, завдяки проведенню відкритих тендерних процедур Національному антарктичному науковому центру цього року вдалося заощадити близько 10 млн гривень, які ми хочемо інвестувати в розвиток та покращення досліджень».
23.03.2018 14.53
Колектив Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління з глибоким  сумом сприйняв звістку  про смерть  директора Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України, доктора технічних наук,  члена-кореспондент НАН Українидійсного члена Академії гірничих наук України ,відомоговченого в галузі геоекології та ресурсної бази ядерної енергетики, математичного моделювання і методології аналізу ризиків природно-техногенних процесів, радіоекології та ядерної енергетики,лауреатаДержавної премії в галузі науки і техніки України  ЛИСИЧЕ́НКА Георгія Віталійовича. 
21.03.2018 13.41
Пропонуємо до Вашої уваги посібники, видані в рамках проекту «Бібліотека екологічних знань». Проект впроваджується Міністерством екології та природних ресурсів України та Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління за участю Інституту екологічного управління та збалансованого природокористування.
Якщо Вас зацікавить будь-яке з представлених видань, Ви маєте можливість безкоштовно завантажити їх в форматі PDF. Право власності на видання належить Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління. Тиражувати і розповсюджувати видання повністю чи частково на будь-яких носіях без офіційного дозволу з боку нашої установи заборонено. Стосовно права власності та отримання друкованих видань звертайтеся до нас.
03.03.2018 15.46
01 березня 2018 року в Орхуському інформаційно - просвітницькому центрі відбулася презентація проекту Мінприроди і Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління - «Бібліотека екологічних знань». Широкому загалу було  представлено 7 перших унікальних видань, в яких ґрунтовно висвітлені інструменти моделі зеленої економіки. Моделі, притаманної усім економічно розвинутим країнам світу з високим рівнем якості життя. Вона поєднує економічне зростання з ресурсо ефективним, більш чистим виробництвом та високими соціальними стандартами. У підручниках висвітлені питання впровадження сучасних екологічних стандартів у сфері державного управління, виробництва та продукції, реалізації інноваційних технологічних рішень, залучення зелених інвестицій. Відповідно до нових викликів відображені проблеми землекористування, управління водними ресурсами, біобезпеки.
01.03.2018 16.57
На базі Технічного комітету стандартизації ТК 82 «Охорона довкілля» за ініціативи Асоціації «Свинарі України» здійснюється розроблення проектів національних стандартів з оцінки впливу на довкілля для галузі свинарства.
Повідомляємо про розроблення перших редакційпроектів національних стандартів.
1. Позначення та назва проектів національних стандартів:
ДСТУ Оцінка впливу на довкілля. Свинокомплекси. Критерії оцінки та документи
ДСТУ-Н Оцінка впливу на довкілля. Настанова щодо підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля.
28.02.2018 15.46
22 лютого 2018 року в Орхуському інформаційно – просвітницькому центрі відбулося засідання «круглого столу» за темою: «Екологічні проблеми військового сектору України та шляхи їх вирішення в умовах євроатлантичної інтеграції». У заході брали участь і виступили: Олександр Бондар, ректор Академії; Микола Мовчан, проректор ДЕА з інноваційного та технічного розвитку; Олег Машков , проректор з наукової роботи ДЕА; Володимир Гандзюра,  директор Центру європейської та євроатлантичної інтеграції ДЕА та інші науковці, а також: Дмитро Булика, начальник відділу захисту інформації та електронних сервісів Мінприроди; Юрій Ситник, начальник відділу екологічної безпеки Міністерства оборони України (1995 – 2010р.р.); Андрій Парталян, підполковник, заступник начальника відділу екологічної безпеки та цивільного захисту Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міноборони України; Олексій Шептяпін, полковник, начальник відділу цивільного захисту та екологічної безпеки управління планування РХБ  захисту Центрального управління РХБ захисту Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України; представники екологічних громадських організацій.  
22.02.2018 15.00

Надзвичайно   успішною стала участь вихованців Київської МАН у ІІ (очному) етапі Всеукраїнського конкурсу «Intel Еко-Україна 2018» – національному етапі міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів  Intel ISEF 2018 (International  Science  and  Engineering  Fair), який проводився з 6 по 9 лютого у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді.

13.02.2018 13.13
Програма «Екологізація економіки в країнах Східного партнерства ЄС» (EAP GREEN) допомагає шести країнам Східного партнерства ЄС включаючи, Україну, прискорити процес переходу на «зелену» структуру економіки. Програма EAP GREEN реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу та інших донорів спільно з чотирма партнерськими організаціями: ОЕСР, ООН з навколишнього середовища, ЄЕК ООН та ЮНІДО.
Стратегічна екологічна оцінка (СЕО) та Оцінка впливу на довкілля (ОВД) були представлені в рамках програми EAP GREEN як інструменти для інтеграції цілей зеленої економіки та інших питань сталого розвитку у прийнятті стратегічних та проектних рішень, для забезпечення врахування всіх екологічних та інших факторів впливу на здоров’я на етапі проектування.
13.02.2018 11.54

Увечері, 3 лютого, в автомобільній аварії на автошляху Тисмениця – Івано­-Франківськ обірвалося життя Олени Миколаївни Смоляр - завідувачки кафедри заповідної справи ДЕА, д.б.н., професора. Ця моторошна звістка глибоко вразила усіх, хто її знав. Її життєвий шлях – яскравий приклад відданості науці, феноменальної працелюбності, закоханості в життя в усіх його проявах.

Олена Байрак (Смоляр) народилася в м. Полтава 7 серпня 1957 року. Після навчання на природничому факультеті Полтавського педагогічного інституту вона вступає до аспірантури Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного АН України, кандидатську дисертацію захищає достроково.. Науково-педагогічну  діяльність Олена Миколаївна продовжила в рідному Полтавському педінституті. Згодом було навчання в докторантурі відділу екології екосистем Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного АН України, захист докторської дисертації, робота в Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка, Національному центрі екомоніторингу та біорізноманіття мегаполісу НАН України, а з 2010 року – в Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління Мінприроди України.

Олена Миколаївна встигла реалізувати свій непересічний талант науковця в таких напрямках, як флористика і фітоценологія, екологія рослин, заповідна справа, дендрологія і паркознавство, екологічна освіта і виховання, методика викладання тощо. З друку вийшло кілька сотень наукових і науково-методичних статей та монографій. Багато фахових книг про природу рідного краю написані нею в доступній поетичній формі, що надало популярності їм не лише серед науковців, а й серед  широкого кола любителів природи.

Завдяки її невтомній праці і наполегливості було заповідано багато цінних природних комплексів в Полтавській області, збагачено дендрофлору і створено оригінальні ландшафтні композиції дендропарків «Івушка», «Криворудський» та «Червона калина».

Її організаторський талант проявлявся всюди, де торкалася її неспокійна вдача. Під її проводом здійснювалися комплексні наукові експедиції по вивченню природи рідного краю, Всеукраїнські науково - практичні конференції і семінари з актуальних питань екології та заповідної справи. Широко відомою екологічній громадськості є діяльність О.М. Смоляр з популяризації екологічних знань в друкованих видання і засобах масової інформації.

Олена Миколаївна мала також яскравий музичний талант. Ще студенткою стала засновником і керівником вокально – інструментальних ансамблів «Емпіреї»,  «Факел», та «Джерело» співала в хорі «Калина» та інших колективах. Про любов до природи нею записано на компакт-дисках кілька десятків авторських пісень, які запали в душу всіх, хто їх слухав.

Вона виростила і виховала  талановитих доньок - Світлану і Людмилу.

Всі, хто спілкувався з Оленою Миколаївною, знаходили в її особі щось для себе – захоплення її неординарністю, талантом вченого-ботаніка, методиста з наукової і науково-педагогічної діяльності, еколога, композитора, співачки, чудового співрозмовника на будь-яку тему, порадника в життєвих питаннях. В  науково - педагогічній діяльності чи  організації заходів вона завжди брала на себе  найвідповідальнішу  роботу. У повсякденному житті завжди  проявлялися найкращі риси її характеру – чесність і справедливість, наполегливість у досягненні мети, життєлюбність.

Тепер її  немає з  нами. Це велика втрата для Академії,  науки, екологічної громадськості і всіх, хто її знав.
Колектив Академії висловлює щирі співчуття рідним і близьким Олени Миколаївни.

Схилимо голови перед її пам’яттю. 

 
05.02.2018 12.25
У Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління відбулося розширене засідання Вченої ради, на якому були заслухані звіти окремих структурних підрозділів Академії за підсумками науково – освітньої роботи у 2017 році. Відкриваючи засідання  ректор Академії Олександр Бондар, зокрема наголосив, що річні звіти структурних підрозділів – це не формальний акт, а  має відбутися всебічний аналіз діяльності того чи іншого підрозділу, предметна розмова щодо поліпшення роботи, і, якщо є недоліки, накреслити шляхи їх усунення. Він також зазначив , що на сьогодні Академія має потужний кадровий потенціал, який треба задіяти  повною мірою щоб успішно виконати покладені на Академію завдання на 2018 рік.
Вчена рада затвердила графік наступних засідань .
26.01.2018 18.31
У Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління відбулася зустріч ректора Академії Олександра Бондаря з народним депутатом України Юлієм Мамчуром. Відбулася предметна розмова, під час якої Олександр Бондар поінформував гостя про освітні та наукові екологічні напрямки діяльності Академії на шляху поліпшення природоохоронної сфери України, спільно вироблені законодавчі ініціативи Мінприроди та науковців  закладу, плідну співпрацю з профільним Комітетом Верховної Ради тощо . Юлій Мамчур заначив, що нині стан довкілля в країні бажає бути набагато ліпшим, а діяльність екологічної галузі – ефективнішою. Він також висловив переконання, що з цією метою народні депутати і науковці мають тісніше співпрацювати.
11.01.2018 14.31

У рамках виконання Закону України “Про природно-заповідний фонд України” за дорученням Міністерства екології та природних ресурсів України в Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління 18 грудня поточного року розпочалися перші курси підвищення кваліфікації з екології для керівних працівників установ природно-заповідного фонду. Лекції читають провідні фахівці та науковці в галузі екології та заповідної справи України.

26.12.2017 12.54
Вже вшосте проведено тренінг з тематики «Організація екскурсійної діяльності за методикою «Інтерпретація природи» Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління, за підтримки Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України у партнерстві з Громадською організацією «Український екологічний клуб «Зелена Хвиля» та за фінансової підтримки Лісового Агентства США (U.S. Forest Service). Цього разу господарем тренінгу виступив Національний природний парк «Подільські Товтри», що знаходиться в Хмельницькій області. З 25 по 29 грудня команда тренерів у складі Наталії Гудкової (координатора України від Європейської асоціації з інтерпретації спадщини, InterpretEurope), Тетяни Карпюк, Олесі Петрович та Олексія Коваленка викладала основи інтерпретаційної діяльності для представників природно-заповідного фонду, музеїв тощо.
05.12.2017 11.39
Анонси
Постійно діючі курси відбудутьсяу у приміщенні Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління за адресою: вул. Митрополита Василя Липківського 35, корпус 2,  м. Київ, 03035.Мета – підвищення кваліфікації та професійної компетенції у вирішенні пріоритетних екологіч...
10.01.2020
Курси відбудуться у приміщенні Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління.Мета – підвищення кваліфікації та професійної компетенції у вирішенні пріоритетних екологічних завдань у сфері поводження з відходами. В процесі навчання буде розглянуто основні принципи та ...
01.11.2019
Мета – підвищення кваліфікації та професійної компетенції у вирішенні пріоритетних екологічних завдань у сфері енергетичної ефективності. Курси відбудуться 25-29 листопада 2019 р. у приміщенні Державної екологічної&nbs...
12.09.2019