111
2222
В рамках виконання робіт відповідно до договорів з ТОВ «Мотронівський гірничо-збагачувальний комбінат» з оцінки впливу на довкілля родовищ корисних копалин вченими Державної екологічної академія післядипломної освіти та управління під керівництвом директора ННІ екологічної безпеки та управління д. геол.н. Улицького О.А. була здійснена робоча поїздка в м.Вільногірськ Дніпропетровської області.
Під час робочого візиту було обстежено об’єкти впливу на довкілля та проведено збір інформації щодо підготовки звіту ОВД. 
04.06.2019

У напрямку розвитку міжнародних зв’язків і науково-освітньої співпраці з науковцями Китаю в екологічній сфері та підтримки інноваційних технологій, проректор з наукової роботи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Олег Машков на запрошення Китайської компанії з розвитку технологій та обміну спеціалістами (China Talent and Technology Co., Ltd., CTTC), 16-19 травня 2019 року брав участь у науково-інноваційному семінарі, що відбувся в столиці КНР – Пекіні. Виступаючи з науковою презентацією перед учасниками заходу, серед яких були китайські науковці та представники бізнесових кіл, проректор ДЕА поінформував присутніх щодо науково – педагогічної діяльності Академії на шляху розбудови екологічної галузі України, розвитку «зеленої» економіки з використанням інноваційних технологій та альтернативної енергетики. Він також висловив упевненість у необхідності зміцнення зв’язків та співпраці між українськими й китайськими вченими, галузевими вищими навчальними закладами обох країн.

28.05.2019
Україна підписала контракти в рамках проекту НАТО по захороненню радіоактивних відходів, що зберігаються в могильнику в Кіровоградській області на об'єкті "Цибулево" Міністерства оборони України. Зазначається, що провідна країна в цьому проекті - Німеччина, а також один з донорів - Норвегія. Агентство НАТО з підтримки та постачанню є виконавчим органом і відповідає за усі аспекти управління проектом в цілому до його завершення.
Координатор і бенефіціар з боку України у частині супроводу робіт по поводженню з радіоактивними відходами - Державне агентство України по управлінню зоною відчуження. Проект розрахований на 18 місяців, а його сумарна вартість - 1,5 млн євро.
Реалізація проекту здійснюватиметься у кілька етапів. Перший - радіаційне дослідження об'єкту, вивчення історичної інформації майданчика з проведенням радіологічних і екологічних досліджень. Другий - підготовка технічного рішення, попередня обробка радіоактивних відходів, їх вилучення, кондиціонування, упаковка в контейнери та транспортування до місця захоронення. Третій - рекультивація територій об'єкту, відновлення територій до свого первинного стану.
22.05.2019
Заступник міністра екології та природних ресурсів з питань євроінтеграції Микола Кузьо в рамках Школи екологічної журналістики розповів про тенденції сучасної екологічної політики в Україні з фокусом на ролі екологічного контролю і моніторингу.
Школа екологічної журналістики - це навчальна платформа в рамках реалізації Проекту «Підтримка Парламенту України з питань сталої енергетики та охорони довкілля», що впроваджується Програмою розвитку ООН за фінансової підтримки Швеції.
Заступник міністра з європейської інтеграції   розповів журналістам, що наразі в Україні проходить масштабний процес реформування природоохоронної галузі у відповідності до пріоритетів Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Значна увага приділена саме інструментам моніторингу і контролю (дозвільна реформа, реформи в сферах водних ресурсів, управління відходами тощо), а також створенню ефективних механізмів попередження еко-ризиків.       
«Останні роки - час позитивних змін в екологічній політиці України. Вперше  з часу Незалежності екологічні проблеми в постійному порядку денному українського парламенту та Уряду», - сказав Микола Кузьо.
20.05.2019
Україна все частіше стикається із погодними аномаліями. Протягом останніх років значно збільшилася періодика нехарактерних для сезону погодних явищ.  Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час екологічного форуму «Кліматичні зміни в Україні: чи неминуча катастрофа?», який  відбувся у Києві 14 травня 2019 року. 
«Вже сьогодні кожен українець відчуває на процеси зміни клімату. Враховуючи лише температурні перепади протягом останнього місяця та кількість опадів, очевидно, що ці зміни не на краще. Навряд чи для українців є звичним сніг, котрий випадає у червні чи травні», - сказав Остап Семерак.
Погодні аномалії вже зараз негативно позначаються на чутливих секторах національної економіки, у першу чергу, сільському господарстві.
«Ми стикаємось з посухами та підвищеною кількістю спекотних днів у літній період, які трапляються все частіше і охоплюють все більші території, в тому числі в регіонах, де вони раніше не спостерігались. Помилково вважати, що Україна отримає певний зиск для сільського господарства від потепління клімату. Якщо Україна не стане активно вживати заходів по протидії змінам клімату, це може призвести до суттєвих втрат врожаїв основних сільськогосподарських культур у майбутньому, »,  - пояснив Міністр екології та природних ресурсів.
15.05.2019
14 травня 2019 року Організація Об’єднаних Націй в Україні, у партнерстві з Центром екологічних ініціатив “Екодія” за участі представників Мінприроди та науковців Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління проводить Екологічний Форум ООН на найактуальніші для України теми щодо захисту навколишнього середовища.
Учасники заходу розглянуть теми щодо зменшення рівня побутових відходів, екологічну моду, проблеми води, еко-трендів у житлі та транспорті, зміну клімату та Екологічні пріоритети України до 2030 (Green Agenda 2030). Серед спікерів: посли, представники ООН, міжнародних і українських організацій, еко-активісти, блогери, представники Міністерств, соціально відповідального бізнесу, активні громадяни.
Мета заходу - мотивувати українців стати більш екологічно свідомими і впроваджувати екотренди у повсякденному житті.
13.05.2019
Експерти ДАЗВ, підприємств його системи та інших профільних органів та установ України стали слухачами курсу МАГАТЕ щодо створення інженерних бар’єрів під час побудови геологічного сховища для радіоактивних відходів (РАВ). Експерти МАГАТЕ представили національний досвід Великобританії, Франції, Швеції у цій сфері, а також виклали теоретичну базу щодо створення геологічного сховища та оцінки його безпеки.«Необхідність створення геологічного сховища визначена українським законодавством. Для нас важливо, щоб усі об’єкти системи поводження з радіоактивними відходами проектувались та споруджувались у відповідності до світових норм безпеки, тому Агентство всебічно залучає міжнародних експертів до роботи над такими проектами, у тому числі – задля підвищення кваліфікації наших фахівців», - повідомляє заступник Голови ДАЗВ Володимир Фещенко.
 
10.05.2019
Професор, доктор біологічних наук, директор Центру європейської та євроатлантичної інтеграції Державної академії післядипломної освіти та управління Володимир Гандзюра розповів про національну програму на цей рік

Прослухати тут
08.05.2019
В рамках продовження  навчання  «Тренінг для тренерів: Методика і практика роботи з дорослою аудиторією» Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління (ДЕА) разом з представництвом німецької неурядової організації «Німецьке об'єднання народних університетів» DVV International в Україні за підтримки Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Міністерства екології та природних ресурсів (Мінприроди) України з 15 по 19 квітня 2019 року провели  курси підвищення кваліфікації на тему «Організація екскурсійної діяльності за методикою «Інтерпретація природи».
06.05.2019
В рамках виконання робіт відповідно до договорів Державної екологічної академії академії післядипломної освіти та управління з ТОВ «Валки Ільменіт» і ТОВ «Межирічанський ГЗК» з оцінки впливу на довкілля родовищ корисних копалин вчені Академії під керівництвом директора ННІ екологічної безпеки та управління доктора геологічних наук Олега Улицького днями здійснили робочу поїздку в смт. Іршанськ Житомирської області.
Під час робочого візиту науковці обстежили об’єкти впливу на довкілля та здійснили збір інформації щодо підготовки звіту ОВД.
02.05.2019

ЧАЕС, 26 квітня 1986 року, 1:23 ночі. Обслуговуючий персонал вимкнув подачу струму до окремих систем реактора №4 ЧАЕС щоб випробувати, як працюватиме реактор у разі втрати живлення. Проте інженери не знали, що реактор уже був нестабільний. Вимкнення струму сповільнило роботу турбін, які подавали на реактор воду для охолодження. У меншій кількості вода стала швидко випаровуватися, це призвело до підвищення тиску всередині реактора. Коли працівники зрозуміли, що відбувається,  спробували вимкнути  реактор, але було вже надто пізно…Сталася найбільша  техногенна катастрофа у світі -  вибух на четвертому енергоблоці ЧАЕС спричинив потужний викид радіоактивних речовин у природне середовище. Радіоактивне випромінювання вразило територію в радіусі 30 кілометрів від місця події. Крім українських населених пунктів, що постраждали від катастрофи, радіаційному забрудненню піддалися  19 регіонів Росії, радіація швидко поширювалася на  територіях Білорусі (згідно з даними вчених, Білорусь отримала близько 60% радіоактивного забруднення від загальної кількості ), досягла Європи…

26.04.2019
28 квітня 2019 року, в Україні відзначають Всесвітній День охорони праці.
Цього року Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці».
У 2019 р. МОП святкує 100-літній ювілей. Саме тому День охорони праці 2019 організація планує присвятити аналізу своєї сторічної діяльності, спрямованої на поліпшення рівня охорони праці. У майбутньому МОП продовжить рухатися цим шляхом з урахуванням тих значних змін, які відбуваються у технологіях, демографічній ситуації, організації праці та кліматі.
Всесвітній день охорони праці стане початком всесвітніх подій та заходів, присвяченим охороні праці на роботі майбутнього, що триватимуть протягом усього року. Як зазначає Міжнародна організація праці, завдяки знанням та досвіду, накопиченим за 100 років, вона готова зрозуміти і прийняти ті виклики, які виникатимуть на шляху до бажаних змін у сфері праці.
26.04.2019
Днями у Кіровоградській обласній державній адміністрації (голова -Олександр Гавриленко) науковці Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління провели виїзні курси за сприяння Кіровоградської ОДА, регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області (керівник – Ігор Житомирський) по підвищенню кваліфікації водників за темою: «Екологізація господарської діяльності у басейні р. Південний Буг».
У навчанні брали участь 50 слухачів, серед яких: співробітники Департаменту екології Кіровоградської обласної державної адміністрації,  Кіровоградської обласної ради, управління екології Кропивницької міської ради, регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області, екологи об’єднаних територіальних громад,  Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області, Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Кіровоградській області.
25.04.2019
Анонси
11 грудня 2019 р. о 11:00 в ауд. 311-А відбудеться відкрита лекція доцента кафедри екологічного моніторингу, геоінформаційних та аерокосмічних технологій Шевченка Романа Юрійовича на тему: «Метрологічне забезпечення проведення екологічного моніторингу довкілля» з навчальної дисципліни &l...
09.12.2019
12 грудня  2019 року об 11-00 в приміщенні Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління відбудеться "круглий стіл" на тему: «Визначення меж територій та об'єктів природно-заповідного фонду України – основа відкритого доступу до інформації про території та ...
28.11.2019
27 листопада з 9.30 до 16.00 відбудеться щорічна конференція «Енергоефективність у компаніях: можливості та рішення» за адресою: м. Київ, Radisson Blu Hotel, вул. Ярославів Вал, 22. Захід для власників та ТОП-менеджерів підприємств. Організатори:  Міністерство розвитку економіки,...
26.11.2019

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'modperf_ext' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: