111
Розділи
В рамках виконання робіт відповідно до договорів Державної екологічної академії академії післядипломної освіти та управління з ТОВ «Валки Ільменіт» і ТОВ «Межирічанський ГЗК» з оцінки впливу на довкілля родовищ корисних копалин вчені Академії під керівництвом директора ННІ екологічної безпеки та управління доктора геологічних наук Олега Улицького днями здійснили робочу поїздку в смт. Іршанськ Житомирської області.
Під час робочого візиту науковці обстежили об’єкти впливу на довкілля та здійснили збір інформації щодо підготовки звіту ОВД.
02.05.2019

ЧАЕС, 26 квітня 1986 року, 1:23 ночі. Обслуговуючий персонал вимкнув подачу струму до окремих систем реактора №4 ЧАЕС щоб випробувати, як працюватиме реактор у разі втрати живлення. Проте інженери не знали, що реактор уже був нестабільний. Вимкнення струму сповільнило роботу турбін, які подавали на реактор воду для охолодження. У меншій кількості вода стала швидко випаровуватися, це призвело до підвищення тиску всередині реактора. Коли працівники зрозуміли, що відбувається,  спробували вимкнути  реактор, але було вже надто пізно…Сталася найбільша  техногенна катастрофа у світі -  вибух на четвертому енергоблоці ЧАЕС спричинив потужний викид радіоактивних речовин у природне середовище. Радіоактивне випромінювання вразило територію в радіусі 30 кілометрів від місця події. Крім українських населених пунктів, що постраждали від катастрофи, радіаційному забрудненню піддалися  19 регіонів Росії, радіація швидко поширювалася на  територіях Білорусі (згідно з даними вчених, Білорусь отримала близько 60% радіоактивного забруднення від загальної кількості ), досягла Європи…

26.04.2019
28 квітня 2019 року, в Україні відзначають Всесвітній День охорони праці.
Цього року Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці».
У 2019 р. МОП святкує 100-літній ювілей. Саме тому День охорони праці 2019 організація планує присвятити аналізу своєї сторічної діяльності, спрямованої на поліпшення рівня охорони праці. У майбутньому МОП продовжить рухатися цим шляхом з урахуванням тих значних змін, які відбуваються у технологіях, демографічній ситуації, організації праці та кліматі.
Всесвітній день охорони праці стане початком всесвітніх подій та заходів, присвяченим охороні праці на роботі майбутнього, що триватимуть протягом усього року. Як зазначає Міжнародна організація праці, завдяки знанням та досвіду, накопиченим за 100 років, вона готова зрозуміти і прийняти ті виклики, які виникатимуть на шляху до бажаних змін у сфері праці.
26.04.2019
Днями у Кіровоградській обласній державній адміністрації (голова -Олександр Гавриленко) науковці Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління провели виїзні курси за сприяння Кіровоградської ОДА, регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області (керівник – Ігор Житомирський) по підвищенню кваліфікації водників за темою: «Екологізація господарської діяльності у басейні р. Південний Буг».
У навчанні брали участь 50 слухачів, серед яких: співробітники Департаменту екології Кіровоградської обласної державної адміністрації,  Кіровоградської обласної ради, управління екології Кропивницької міської ради, регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області, екологи об’єднаних територіальних громад,  Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області, Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Кіровоградській області.
25.04.2019
Представники Секретаріату Кабміну, а також міністерств напередодні чергових роковин Чорнобильської трагедії здійснили робочу поїздку до зони відчуження.
Вони ознайомилися з ходом робіт по підготовці Сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП - 2) до проведення планових “гарячих” випробувань  (призначене для прийому, підготовки до зберігання і безпосередньо зберігання протягом 100 років відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ВТВЗ), які накопичено на Чорнобильській АЕС), його будівництво фінансується із Рахунку ядерної безпеки.
Урядовці ознайомилися із проведенням робіт щодо введення в експлуатація нового безпечного конфайнмента  (нового чорнобильського саркофагу) «Укриття», спорудженого у вигляді арки над зруйнованим реактором Чорнобильської АЕС. Його найближчим часом заплановано ввести в експлуатацію.  Фінансування проекту забезпечується із спеціально створеного Чорнобильського фонду «Укриття» (ЧФУ), а розпорядником коштів ЧФУ є Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР).
23.04.2019
  17 квітня 2019 року  в Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління відбулася зустріч з київськими школярами - членами секції екології Київської Малої академії наук учнівської молоді. У заході брали участь науковці ДЕА, зокрема, проректор з науково-педагогічної роботи  Георгій Фінін; проректор з наукової роботи Олег Машков; директор Міжгалузевого координаційного центру з екологічної освіти для сталого розвитку  Ванда Барановська; директор Центру науково-екологічної інформації Академії Наталія Нагорнева; директор Київської Малої академії наук учнівської молоді Ірина Поліщук, а також віце-президент і керівник секції екології Київської Малої академії наук Володимир Назаренко.  
18.04.2019
      До розроблення Річної національної програми Україна - НАТО на 2019 рік (РНП-2019) було залучено 84 структури: міністерства та відомства України, інші державні органи, різноманітні державні агенції та підприємства, освітні та наукові заклади, місцеві органи влади, а також органи судової влади.  Така кількість залучених фахівців свідчить про всеохоплюваність тих завдань, які ставить перед собою  держава. Вперше в історії України РНП стала програмою стратегічних реформ та інших заходів, необхідних для забезпечення ефективної, цілеспрямованої та системної підготовки України до членства в Альянсі. Основний акцент у програмі зроблений на досягненні відповідності критеріям членства в НАТО.
       Активну участь у розробленні РНП разом з фахівцями Мінприроди брали участь спеціалісти Центру європейської та євроатлантичної інтеграції Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Володимир Гандзюра та Сергій Погурельський, які є членами  Робочої групи з розроблення річних національних програм під егідою Комісії Україна – НАТО.
16.04.2019

Державна Екологічна Академія України є виконавцем проекту ГЕФ-ЮНІДО «Екологічно обґрунтоване поводження та остаточне видалення поліхлорованих дифенілів (ПХД) в Україні».

Проект спрямований на виконання Україною міжнародних зобов’язань за Стокгольмською конвенцією про стійкі органічні забруднювачі, зокрема щодо усунення ризиків для здоров’я людей та навколишнього середовища від поліхлорованих дифенілів, які широко використовуються в електротехнічному обладнанні.

10.04.2019
3-4 квітня  2019 року у конференц-залі «Європейська» готелю «Президент» відбувся черговий навчальний модуль за  темою: «Рівність між жінками та чоловіками у центрі реформи сектору безпеки і оборони». У заході брали участь науковці Центру європейської та євроатлантичної інтеграції Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління – Володимир Гандзюра та Сергій Погурельський  (членами робочої групи з розробки річних національних програм у рамках Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України).
На порядку денному розглядалися питання гендерної рівності в українських державних інституціях, зокрема, в секторі безпеки і оборони. Про це розповіли урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, заступник Міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук та експертка Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Любов Гуменюк.
08.04.2019
З 25 по 29 березня 2019 року окремі працівники Ічнянського НПП та Державного дендрологічного парку «Тростянець» навчалися в Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління на курсах із загальних питань охорони праці та оцінки впливу на довкілля.
Навчання здійснювали науковці та освітяни Академії в адмінприміщенні Ічнянського НПП.
Важливо зазначити те, що така форма навчання з підвищення кваліфікації посадових осіб установ природно-заповідного фонду (виїзні навчальні курси Академії) є досить ефективною, з мінімальними затратами бюджетних коштів і дозволяє підвищити кваліфікаційний рівень із багатьох напрямів діяльності всім категоріям працівників.
05.04.2019
Втілюючи в життя РНП Україна-НАТО-2019 28 березня 2019 року в Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління відбулася зустріч  начальника відділу екобезпеки Міністерства Оборони України Андрія Парталяна з науковцями Академії: ректором Олександром Бондарем, директором Центру європейської та євроатлантичної інтеграції Володимиром Гандзюрою, проректором Миколою Мовчаном, директором Центру науково-екологічної інформації Наталією Нагорневою та іншими фахівцями. Під час зустрічі були обговорені першочергові плани та заходи щодо зміцнення співпраці вчених Академіїі з Міноборони України та обговорено конктретні шляки до істотного поліпшення екобезпеки сектору оборони України, які входять до Річної Національноїї Програми Україна-НАТО-2019.


29.03.2019
У складі команди 24-ї Української антарктичної експедиції, урочисті проводи якої відбулися 25 березня ц.р., 12 учасників: 7 науковців, 3 інженерно-технічних співробітники, лікар та кухар. Вони вирушать до Антарктиди 26 березня. Цих полярників вперше відібрали на основі відкритого конкурсу. Середній вік зимівників значно помолодшав:  найстаршому – 47, наймолодшому – 27 років. Їхній шлях до крижаного континенту триватиме щонайменше 6 діб.
     «23-тя експедиція, що нині перебуває на станції, – це точно остання експедиція, де зимують виключно чоловіки. І ми в цій залі вітаємо лікарку 24-ї УАЕ Наталку Бабій та передаємо вітання ученій біологу Оксані Савенко, яка вже зараз працює на станції в сезонному загоні і залишиться на довгу зимівлю», – зазначила у вітальному слові міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час урочистого засідання в Національному Антактичному науковому центрі з нагоди відправлення учасників річної експедиції на антарктичну станцію «Академік Вернадський».
26.03.2019
12 березня 2019 року у  Міністерстві екології  та  природних  ресурсів України відбулася знакова подія: церемонія передачі нових автомобілів  національним природним паркам та заповідникам України - Міністр  екології та природних ресурсів Остап Семерак вручив ключі  від  автомобілів  марки Рено Дастер представникам 20-ти об’єктів природно-заповідного фонду України,  які  з часу  свого створення не закуповували  транспортні засоби.   Виступаючи на урочистій церемонії,Остап Семерак наголосив: «Сьогодні  ми  робимо ще один крок  на зустріч  збереженню Української Природи.   20 нових  автомобілів марки Рено Дастер  поїдутьу різні куточки України «служити» захисту унікальних природних багатств України. Це - пeршацeнтралізована закупівля спeцавтомобілів установам ПЗФ  Мінприроди за останні 6 років».
Придбані за державні кошти автомобілі  обладнані для використання  в складних умовах і призначені для поліпшення роботи  служби державної охорони установ ПЗФ Мінприроди, яка на сьгоднізабезпечена  транспортом  лише  на 35% від необхідного обсягу.Завдяки транспортним засобам  державна служба охорони ПЗФ зможе ефективніше виконувати покладені на неї завдання.
13.03.2019
Анонси
   З 19 квітня 2020 року вступив у дію прийнятий  29 серпня 2019 року Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель».   Упровадження нової...
13.05.2020
Державна екологічна академія за пітримки Міністерства енергетики та захисту довкілля України спільно з Європейським Товариством Дикої Природи в Україні оголошує набір на курси підвищення кваліфікації на тему «Туризм та управління відходами на природоохоронних територіях» для працівників,...
12.05.2020
Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління, спільно з Міністерством енергетики та захисту довкілля України за підтримки Одеської обласної державної адміністрації, запрошує  управлінців, представників Держадміністрацій, місцевого самоврядування, територіальних громад, бізне...
10.03.2020

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'modperf_ext' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: