UA
EN
111
2222
UA
EN
Розділи
В Академії 23 квітня 2023 року відбулася Всеукраїнська екологічна кваліфікаційна нарада. Її організаторами виступили Міністерство освіти і науки України; Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління; Національний еколого-натуралістичний центр МОН України. У заході брали участь: керівники закладів позашкільної освіти  еколого-натуралістичного профілю, відповідальні за екологічний, природоохоронний напрям позашкільної освіти в регіонах; декани, завідувачі профільними кафедрами екологічних факультетів закладів вищої освіти; представники громадських екологічних організацій; вчителі біології, екології опорних закладів загальної середньої освіти.
Мета спільної наради - обговорення системи розбудови якісної системи багаторівневої, інтегрованої, доступної екологічної освіти та просвіти українців; розгляд питання щодо залучення молоді до практичної природоохоронної та науково-експериментальної роботи з екології; визначення стратегічних напрямків щодо забезпечення профільної еколого-натуралістичної та біологічної позашкільної освіти.
24.04.2024
19 квітня 2024 року в змішаному режимі відбулась міжнародна науково-практична конференція «ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ ТА ТРАНСФОРМАЦІЯ ПУБЛІЧНОГО ВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ». 
Організаторами міжнародного форуму виступили: Навчально-науковий інститут адміністрування, державного управління та професійного розвитку Львівської політехніки (Львів, Україна); Вища школа публічного управління, поліції та права землі Мекленбург-Передня Померанія, (Гюстров, Німеччина); Гданський Університет (Гданськ, Польща); Університет Вармінско-Мазурський (Ольштин, Польща); Вища Школа Підприємництва імені Князя Казимира Куявського (Іновроцлав, Польща).
24.04.2024

Днями фахівці Навчально-наукового інституту сталого розвитку територій Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління взяли активну участь у обговоренні питання щодо розробки Національної програми адаптації законодавства України до права ЄС (acquis ЄС) під час експертної дискусії “Членство в ЄС: плануємо процес адаптації до acquis ЄС”.

23.04.2024

18 квітня 2024 року професорсько-викладацький склад Навчально-наукового інституту сталого розвитку територій Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління взяв участь у Міжнародному урбаністичному форумі «Економіка відновлення: національний та регіональний вимір», що проводився у змішаному форматі.

21.04.2024
Саме за такою темою 17 квітня 2024 року в Брюсселі у змішаному форматі (off- та on-line) відбулося засідання Міжнародного «круглого столу». У його роботі взяли участь представники відповідних інституцій ЄС та України, зокрема, профільні спеціалісти окремих державних установ, органів місцевого самоврядування, громадських екологічних організацій, науковці.
Пошук найраціональніших та ефективних шляхів розв’язання проблем водозабезпечення в Україні, оцінка прийнятих рішень, програмні напрямки подальшого розвитку – домінуючі теми  порядку денного заходу, основна мета якого, за задумом організаторів та учасників, – розроблення практичної осучасненої стратегії, що сприятиме забезпеченню стійкості та відновленню належного забезпечення водопостачання в Україні.
20.04.2024
Дев’ять днів спливли як пішов у засвіти на 88-му році життя  відомий вчений, доктор геолого – мінералогічних наук, заступник директора Міжгалузевого координаційного центру з екологічної освіти для сталого розвитку Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління  Білявський  Георгій Олексійович. На  життєвому шляху доля гартувала та випробовувала його на міцність на різних посадах, зокрема й у геологічних експедиціях - на суходолі і на морі… Цілеспрямований характер і невтомна праця допомагали йому досягати успішних висот і в науково - освітній діяльності. Як доктор геолого-мінералогічних наук він мав незаперечний авторитет у геолого-екологічній науці не лише в Україні,  але й за її межами. Він автор уперше підготовленого в Україні підручника з екології, тривалий час очолював  науково- методичну комісію МОН України з екології, вагомий його внесок у реалізацію в Україні Стратегії СЄК ООН з ОСР. Понад дванадцять років він активно працював у Державній екологічній  академії післядипломної освіти та управління. 
16.04.2024

03 квітня 2024 року в змішаному форматі відбулася пресконференція, організована Асоціацією “Укрводоканалекологія” на тему “Критичний стан водопровідно-каналізаційної галузі України в умовах невизначеності джерел фінансування підприємств” .
З поміж іншого президент Асоціації “Укрводоканалекологія” Дмитро Новицький зазначив, що “чинні тарифи покривають лише 43% потреб водоканалів”.

04.04.2024
 «Роль НАТО в розвитку екобезпеки військового сектору України» - за такою темою 02 квітня 2024 року в Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління відбулося засідання міжнародного «круглого столу», приуроченого 75-й річниці створення блоку НАТО.
(модератори – ректор Академії Олександр Бондар та директор Центру європейської та євроатлантичної інтеграції ДЕА  Володимир Гандзюра).
Відкриваючи захід  Олександр  Бондар, д.б.н., професор, ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління зазначив, що в Академії у 2006 році був створений і працює нині  Центру європейської та євроатлантичної інтеграції ДЕА.
03.04.2024
У Державній  екологічній  академії   післядипломної освіти  та управління за ініціативи  Центру моніторингу природоохоронних територій ДЕА (Директор Мілєхін П.О.) 27 березня 2024р.   у форматі онлайн відбулося засідання  «круглого столу»-навчання із профільними спеціалістами  окремих міських, селищних, сільських рад територіальних громад Київської області - Глевахівської, Маловільшанської, Білогородської, Козинської  та інших ТГ  за темою: «Формування екологічної мережі територіальної  громади - основний інструмент місцевої екологічної політики при плануванні територій на місцевому рівні». У заході брали участь  науковці Академії, зокрема, кафедр: Екологічного аудиту та технологій захисту довкілля (завідувач - д.т.н, с.н.с. Іващенко Т.Г.); Заповідної справи та рекреаційної діяльності (завідувач -к.с.г.н. Мовчан М.М.).
01.04.2024

26 березня 2024 Комітетом Верховної Ради України з питань організації влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування було проведено в змішаному форматі Круглий стіл «Пріоритетні напрямки реформування виборчого законодавства в контексті виконання Україною актуальних міжнародних рекомендацій». Під час засідання було обговорення дорожньої карти виборчої реформи в Україні – в умовах воєнного стану. Учасникам форуму були представлені напрями вдосконалення виборчої системи на парламентських і місцевих виборах, систему підвищення професіоналізації органів адміністрування виборів і референдумів, механізми фінансового контролю за надходженнями та витратами коштів політичних партій і виборчих фондів.

28.03.2024

Всесвітній день водних ресурсів  ( World Water Day) – день, визначений ООН, запроваджений Генеральною Асамблеєю в 1993 році (резолюція № А/RES/47/193 “Проведення Міжнародного дня водних ресурсів”). Резолюцією відзначено, що “враховуючи важливість водних ресурсів у розвитку економічної діяльності та соціального добробуту, яке не отримує широкого усвідомлення, 22 березня щороку оголошується Міжнародним днем води, який буде відзначатися, починаючи з 1993 року”. У 1994-1999 роках відзначення Дня води (водних ресурсів) проходило під гаслами, а от починаючи з 2000 року кожний Міжнародний день води присвячується певній темі.

22.03.2024

Як зробити засоби тимчасового розміщення більш енергоефективними та екологічними? Відповідь на це можна буде знайти у новому ДСТУ Настанова щодо забезпечення енергетичної ефективності та збалансованого використання природних ресурсів засобів надання послуг тимчасового розміщення. Національний стандарт розроблено на замовлення Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та за підтримки проєкту GIZ "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні", що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO). Виконавець – ВГО «Жива планета», що забезпечує з 2005 року функції підкомітету 3 «Оцінка життєвого циклу» національного технічного комітету стандартизації ТК 82 «Охорона довкілля».

21.03.2024
13 березня 2024 року в змішаному форматі у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбулася сьома щорічна науково-практична конференція з міжнародною участю “Екологічні та гігієнічні проблеми сфери життєдіяльності людини”.
Завідувач кафедри Водних екосистем і біоресурсів Державної екологічної академії Костянтин Загороднюк представив на секційному засіданні № 1 доповідь (матеріали за співавторства ректора Академії Олександра Бондаря) “Cтосовно формування вторинних вогнищ біологічного забруднення – резервуарів збудників інфекційних хвороб”.
19.03.2024
   14 березня у світі щорічно відзначається одне з незвичайних свят - Міжнародний день числа «Пі». Число «Пі» - це математична константа, що виражає відношення довжини кола до довжини її діаметру. В цифровому вираженні "Пі" починається як 3,141592... і має нескінченну математичну тривалість.Уперше День числа «Пі» відзначили в 1988 році в науково-популярному музеї Експлораторіум в Сан-Франциско. Придумав це свято роком раніше фізик з Ларрі Шоу. Дату 14 березня він зазначив не випадково, адже у загальновідомому числі «Пі» цифри вказують на 3 (третій місяць у році) і 14 число березня.  Найточніше значення отримав відомий вчений Архімед, який жив у Давній Греції.У Книзі рекордів Гіннеса зафіксовано рекорд японця Хідеакі Томойорі. Він зумів відтворити без помилки послідовність у 40 тисяч знаків. На вивчення використав понад 10 років. Дата свята також збігається з днем народження одного з найвідоміших фізиків — Альберта Ейнштейна.
16.03.2024
Анонси
Інформуємо, що згідно з п.2.2 «Інструкції з оформлення документів  для подання робіт  на здобуття Національної премії України імені  Бориса Патона», 23 квітня 2024 р. відбудеться  Вчена рада  ДЕА, де  буде розглянуто цикл робіт на тему «Доктрина захист...
17.04.2024
Дату проведення курсів буде визначено після формування групи слухачів (кількість місць обмежена), про що буде повідомлено всім заявникам і буде надіслано пакет договірної документації та рахунок на оплату.  Орієнтовно початок проведення курсів планується у другій декаді березня 2024 року....
22.02.2024
Постійно діючі курси відбудуться у дистанційному режимі.Мета – підвищення кваліфікації та професійної компетенції у вирішенні пріоритетних екологічних завдань у сфері поводження з небезпечними відходами. В процесі навчання слухачі набудуть знання щодо нормативно-правових вимог у сфери по...
29.11.2023