111
Розділи
18 червня 2019 року в Оргуському  інформаційно - просвітницькому центрі відбулося засідання «круглого столу», на якому були обговорені екологічні проблеми, пов’язані із запланованим будівництвом  туристично-рекреаційного комплексу на Свидовецькому масиві Карпат (Закарпатська область). У заході брали участь представники окремих  громадських екологічних організацій України та міжнародних громадських організацій, Мінприроди, науковці Академії, ЗМІ.  Вів засідання народний депутат України, секретар комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Остап Єднак.
Швейцарська громадська організація Бруно Мансер Фонд (Bruno Manser Fonds) спільно із Ініціативною групою «Free Svydovets» представила громадськості 50-сторінковий аналітичний звіт: «Справа «Свидовець», у якому висвітлені потенційні екологічні загрози - наслідки  від будівництва та введення в експлуатацію туристичного гірсько-лижного  комплексу «Свидовець» в Карпатах.
19.06.2019
ТОВ «МС Соціальний проект» будуватиме в Житомирі найбільший в Україні завод з переробки відходів потужністю 82 тисячі тон за рік. Підрядником з реалізації проекту виступить хорватська компанія Тehnix. За інформацією інтернет-джерел загальний обсяг інвестицій у будівництво становитиме 7–10 млн євро.
Житомирський завод перероблятиме несортовані тверді побутові відходи за спеціальною технологією.Рівень переробки  досягатиме 85–95%.Серед систем, які передбачено використовувати на підприємстві, - установки для переробки відходів, що підлягаютьбіорозпаду, а також для виробництва еко-компосту. Розглядаються варіанти виготовлення компосту за допомогою анаеробного процесу, або так званого холодного компостування, коли органічні матеріали укладаються досить щільно, і кисень відсутній у процесі компостування. Такий спосіб також часто використовується на тваринницьких фермах.Основні переваги компостування: можливість отримувати високоефективні органічні добрива, поліпшення властивостей ґрунтів та отримання стабільних урожаїв. Крім того, це значною мірою «розвантажить» роботу комунальних служб, адже до 30% всіх відходів міста (листя, трава, гілки з дерев) можна компостувати, що ,безумовно,  вигідно та ефективно. Приміром, у США та європейських країнах компостування  широко застосовується насміттєпереробних комплексах і заводах.  
18.06.2019
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО РОЗРОБЛЕННЯ ПЕРШОЇ РЕДАКЦІЇ ПРОЕКТУ НАЦІОНАЛЬНОГО СТАНДАРТУ УКРАЇНИ
 
1. Позначення та назва проекту національного стандарту
ДСТУ «Оцінка впливу на довкілля. Транспортні споруди. Критерії оцінки та показники впливів на довкілля»
 
2. Усі відхилення проекту національного стандарту від відповідного регіонального стандарту
Національний стандарт розроблено вперше
Відповідного міжнародного/європейського стандарту немає
14.06.2019
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО РОЗРОБЛЕННЯ ПЕРШОЇ РЕДАКЦІЇ ПРОЕКТУ НАЦІОНАЛЬНОГО СТАНДАРТУ УКРАЇНИ
 
1. Позначення та назва проекту національного стандарту
ДСТУ «Оцінка впливу на довкілля. Транспортні споруди. Настанова щодо підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля»
 
2. Усі відхилення проекту національного стандарту від відповідного регіонального стандарту
Національний стандарт розроблено вперше
Відповідного міжнародного/європейського стандарту немає
14.06.2019
6 червня 2019 року Митрополит Київський і всієї України Епіфаній нагородив ректора Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Олександра Бондаря Благословенною Грамотою за заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою.
06.06.2019
Всесвітній день охорони довкілля відзначається щорічно 5 червня. Святкування цього Дня розраховане на те, щоб наголосити на людському факторі у питаннях охорони довкілля; дати народам світу змогу активно сприяти стійкому й справедливому розвитку,  розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних проблем є громади, а також підкреслити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було  безпечніше й благополучніше майбутнє.
Саме  цього дня було відзначено переможців конкурсу відео-робіт «Життя без сміття», що проводився Партнерською мережею «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» за підтримки ПМГ ГЕФ з 15 листопада 2018 року до 20 квітня 2019 року. Мета конкурсу -  формування екологічно відповідальної культури поведінки дітей та молоді, привернення уваги до проблем накопичення відходів та підвищення рівня обізнаності з питань поводження з відходами.
05.06.2019
В рамках виконання робіт відповідно до договорів з ТОВ «Мотронівський гірничо-збагачувальний комбінат» з оцінки впливу на довкілля родовищ корисних копалин вченими Державної екологічної академія післядипломної освіти та управління під керівництвом директора ННІ екологічної безпеки та управління д. геол.н. Улицького О.А. була здійснена робоча поїздка в м.Вільногірськ Дніпропетровської області.
Під час робочого візиту було обстежено об’єкти впливу на довкілля та проведено збір інформації щодо підготовки звіту ОВД. 
04.06.2019

У напрямку розвитку міжнародних зв’язків і науково-освітньої співпраці з науковцями Китаю в екологічній сфері та підтримки інноваційних технологій, проректор з наукової роботи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Олег Машков на запрошення Китайської компанії з розвитку технологій та обміну спеціалістами (China Talent and Technology Co., Ltd., CTTC), 16-19 травня 2019 року брав участь у науково-інноваційному семінарі, що відбувся в столиці КНР – Пекіні. Виступаючи з науковою презентацією перед учасниками заходу, серед яких були китайські науковці та представники бізнесових кіл, проректор ДЕА поінформував присутніх щодо науково – педагогічної діяльності Академії на шляху розбудови екологічної галузі України, розвитку «зеленої» економіки з використанням інноваційних технологій та альтернативної енергетики. Він також висловив упевненість у необхідності зміцнення зв’язків та співпраці між українськими й китайськими вченими, галузевими вищими навчальними закладами обох країн.

28.05.2019
Україна підписала контракти в рамках проекту НАТО по захороненню радіоактивних відходів, що зберігаються в могильнику в Кіровоградській області на об'єкті "Цибулево" Міністерства оборони України. Зазначається, що провідна країна в цьому проекті - Німеччина, а також один з донорів - Норвегія. Агентство НАТО з підтримки та постачанню є виконавчим органом і відповідає за усі аспекти управління проектом в цілому до його завершення.
Координатор і бенефіціар з боку України у частині супроводу робіт по поводженню з радіоактивними відходами - Державне агентство України по управлінню зоною відчуження. Проект розрахований на 18 місяців, а його сумарна вартість - 1,5 млн євро.
Реалізація проекту здійснюватиметься у кілька етапів. Перший - радіаційне дослідження об'єкту, вивчення історичної інформації майданчика з проведенням радіологічних і екологічних досліджень. Другий - підготовка технічного рішення, попередня обробка радіоактивних відходів, їх вилучення, кондиціонування, упаковка в контейнери та транспортування до місця захоронення. Третій - рекультивація територій об'єкту, відновлення територій до свого первинного стану.
22.05.2019
Заступник міністра екології та природних ресурсів з питань євроінтеграції Микола Кузьо в рамках Школи екологічної журналістики розповів про тенденції сучасної екологічної політики в Україні з фокусом на ролі екологічного контролю і моніторингу.
Школа екологічної журналістики - це навчальна платформа в рамках реалізації Проекту «Підтримка Парламенту України з питань сталої енергетики та охорони довкілля», що впроваджується Програмою розвитку ООН за фінансової підтримки Швеції.
Заступник міністра з європейської інтеграції   розповів журналістам, що наразі в Україні проходить масштабний процес реформування природоохоронної галузі у відповідності до пріоритетів Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Значна увага приділена саме інструментам моніторингу і контролю (дозвільна реформа, реформи в сферах водних ресурсів, управління відходами тощо), а також створенню ефективних механізмів попередження еко-ризиків.       
«Останні роки - час позитивних змін в екологічній політиці України. Вперше  з часу Незалежності екологічні проблеми в постійному порядку денному українського парламенту та Уряду», - сказав Микола Кузьо.
20.05.2019
Україна все частіше стикається із погодними аномаліями. Протягом останніх років значно збільшилася періодика нехарактерних для сезону погодних явищ.  Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час екологічного форуму «Кліматичні зміни в Україні: чи неминуча катастрофа?», який  відбувся у Києві 14 травня 2019 року. 
«Вже сьогодні кожен українець відчуває на процеси зміни клімату. Враховуючи лише температурні перепади протягом останнього місяця та кількість опадів, очевидно, що ці зміни не на краще. Навряд чи для українців є звичним сніг, котрий випадає у червні чи травні», - сказав Остап Семерак.
Погодні аномалії вже зараз негативно позначаються на чутливих секторах національної економіки, у першу чергу, сільському господарстві.
«Ми стикаємось з посухами та підвищеною кількістю спекотних днів у літній період, які трапляються все частіше і охоплюють все більші території, в тому числі в регіонах, де вони раніше не спостерігались. Помилково вважати, що Україна отримає певний зиск для сільського господарства від потепління клімату. Якщо Україна не стане активно вживати заходів по протидії змінам клімату, це може призвести до суттєвих втрат врожаїв основних сільськогосподарських культур у майбутньому, »,  - пояснив Міністр екології та природних ресурсів.
15.05.2019
14 травня 2019 року Організація Об’єднаних Націй в Україні, у партнерстві з Центром екологічних ініціатив “Екодія” за участі представників Мінприроди та науковців Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління проводить Екологічний Форум ООН на найактуальніші для України теми щодо захисту навколишнього середовища.
Учасники заходу розглянуть теми щодо зменшення рівня побутових відходів, екологічну моду, проблеми води, еко-трендів у житлі та транспорті, зміну клімату та Екологічні пріоритети України до 2030 (Green Agenda 2030). Серед спікерів: посли, представники ООН, міжнародних і українських організацій, еко-активісти, блогери, представники Міністерств, соціально відповідального бізнесу, активні громадяни.
Мета заходу - мотивувати українців стати більш екологічно свідомими і впроваджувати екотренди у повсякденному житті.
13.05.2019
Експерти ДАЗВ, підприємств його системи та інших профільних органів та установ України стали слухачами курсу МАГАТЕ щодо створення інженерних бар’єрів під час побудови геологічного сховища для радіоактивних відходів (РАВ). Експерти МАГАТЕ представили національний досвід Великобританії, Франції, Швеції у цій сфері, а також виклали теоретичну базу щодо створення геологічного сховища та оцінки його безпеки.«Необхідність створення геологічного сховища визначена українським законодавством. Для нас важливо, щоб усі об’єкти системи поводження з радіоактивними відходами проектувались та споруджувались у відповідності до світових норм безпеки, тому Агентство всебічно залучає міжнародних експертів до роботи над такими проектами, у тому числі – задля підвищення кваліфікації наших фахівців», - повідомляє заступник Голови ДАЗВ Володимир Фещенко.
 
10.05.2019
Професор, доктор біологічних наук, директор Центру європейської та євроатлантичної інтеграції Державної академії післядипломної освіти та управління Володимир Гандзюра розповів про національну програму на цей рік

Прослухати тут
08.05.2019
В рамках продовження  навчання  «Тренінг для тренерів: Методика і практика роботи з дорослою аудиторією» Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління (ДЕА) разом з представництвом німецької неурядової організації «Німецьке об'єднання народних університетів» DVV International в Україні за підтримки Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Міністерства екології та природних ресурсів (Мінприроди) України з 15 по 19 квітня 2019 року провели  курси підвищення кваліфікації на тему «Організація екскурсійної діяльності за методикою «Інтерпретація природи».
06.05.2019
Анонси
   З 19 квітня 2020 року вступив у дію прийнятий  29 серпня 2019 року Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель».   Упровадження нової...
13.05.2020
Державна екологічна академія за пітримки Міністерства енергетики та захисту довкілля України спільно з Європейським Товариством Дикої Природи в Україні оголошує набір на курси підвищення кваліфікації на тему «Туризм та управління відходами на природоохоронних територіях» для працівників,...
12.05.2020
Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління, спільно з Міністерством енергетики та захисту довкілля України за підтримки Одеської обласної державної адміністрації, запрошує  управлінців, представників Держадміністрацій, місцевого самоврядування, територіальних громад, бізне...
10.03.2020

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'modperf_ext' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: