UA
EN
111
2222
UA
EN
Розділи

Якісне знезараження стічних вод – запорука відсутості біологічно контамінованих зон

Якісне знезараження стічних вод – запорука санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, основа відсутості біологічно контамінованих зон, збереження та відтворення екосистем водних об’єктів, майбутнє: наше, наших дітей та онуків, держави
(підсумки роботи науково-практичного online семінару “Епідемічно безпечне водопостачання та водовідведення в умовах надзвичайних ситуацій. Невідкладні протиепідемічні заходи та безхлорні технології при ліквідації епідемій вірусного гепатиту А”)
 
За ініціативи кафедри Водних екосистем і біоресурсів Навчально-наукового інституту Сталого розвитку територій ДЗ “Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління” (завідувач кафедри – к.мед.н., магістр екології Загороднюк Костянтин Юрійович; директор Інституту – д.держ.упр., професор Чернов Сергій Іванович) 8 листопада цього року відбувся черговий науково-практичний семінар, у якому виявили бажання взяти участь (очно та online) майже 100 осіб, 25 з яких, на жаль, не змогли доєднатися до роботи через технічні причини.

Семінар було присвячено актуальній сьогодні в Україні проблемі – вірусний гепатит А, яка об’єднала небайдужих громадян, відповідальних керівників та посадових осіб абсолютно різних напрямків їх професійної діяльності: від представник ВЦА до професорів науково-дослідних установ, освітніх закладів; від інженерів з охорони праці до головних бухгалтерів комунальних підприємств; від працівників водопровідно-каналізаційного господарства різних рівнів до практикуючих лікарів-епідеміологів, інфекціоністів. Не стало виключенням і участь фахових представників громадськості.

Переважна більшість учасників науково-практичного семінару надала зворотній зв'язок, звернувшись у той чи інший спосіб до організаторів з різними побажаннями: від отримання представлених презентаційних матеріалів до проходження навчання за програмами курсів підвищення кваліфікації (45 осіб), а також на здобуття магістерського рівня за означеною тематикою; від впливу впровадження основних положень представлених методичних вказівок на “кліматичну нейтральність очисних споруд” до вартості витратних матеріалів, робіт, необхідних для впровадження основних положень методичних  вказівок (24 звернення), розроблених за участі фахівців в тому числі і державних установ, закладів природоохоронного спрямування.

Беручи до уваги не лише суто медичну складову проблеми – захворювання людей на вірусний гепатит А, а й екологічну – вірус гепатиту А за певних умов, наприклад у донних відкладення водних об’єктів, може зберігатися роками без втрати своїх властивостей, в тому числі і інфекційних. Усі учасники семінару зійшлися на тому, що обов’язково необхідно ефективно знезаражувати стічні води лікарень, куди поступають хворі на гепатит А та на каналізаційних очисних спорудах безхлорними реагентами (скиди хлору у водні об’єкти заборонені, а для основної діючої речовини знезаражуючих препаратів широко спектру дії, наприклад “МікростатТМ”, затверджені ГДК у воді водних об’єктів для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення).

У випадку невжиття заходів (впровадження ефективного знезараження стічних вод) можливе формування зон контамінації – депо патогенних агентів, що на багато десятиліть вперед заважатиме розвитку бізнесу, в першу чергу туристичного, в Україні.

Розміщуємо для ознайомлення презентаційні матеріали доповіді “Методичні вказівки як особливий організаційно-розпорядчий документ (на прикладі водопостачання та водовідведення). Можливі наслідки невиконання їх основних положень в умовах воєнного стану” та Опитувальний лист на підставі інформації якого можна буде скласти приблизні кошториси на надання послуг та виконання робіт по впровадження основних положень методичних вказівок.

Заповнені опитувальні листи прохання надсилати на електронну адресу zagorodniukk@gmail.com,

з питань навчання за спеціальністю 281 “Публічне управління та адміністрування” – звертайтеся до Людмили Ющенко за телефоном 067-660-50-41,

щодо чергових науково-практичних семінарів та курсів підвищення кваліфікації – звертайте увагу на анонси.



Анонси
Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління на постійній основі проводить навчання та перевірку знань щодо підготовки кандидатів на отримання сертифікату екологічного аудитора на тему: “Підготовка до кваліфікаційного іспиту кандидатів на отримання сертифікату екологічного ...
27.04.2024
Інформуємо, що згідно з п.2.2 «Інструкції з оформлення документів  для подання робіт  на здобуття Національної премії України імені  Бориса Патона», 23 квітня 2024 р. відбудеться  Вчена рада  ДЕА, де  буде розглянуто цикл робіт на тему «Доктрина захист...
17.04.2024
Дату проведення курсів буде визначено після формування групи слухачів (кількість місць обмежена), про що буде повідомлено всім заявникам і буде надіслано пакет договірної документації та рахунок на оплату.  Орієнтовно початок проведення курсів планується у другій декаді березня 2024 року....
22.02.2024

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/local/php54/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20100525/fileinfo.so' - Cannot open "/usr/local/php54/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20100525/fileinfo.so"

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: