UA
EN
111
2222
UA
EN
Розділи

Бондар Олександр Іванович
Доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НААНУ,
заслужений діяч науки і техніки України

1957 року народження, закінчив з відзнакою Харківський сільськогосподарський інститут ім. Докучаєва.
     
Трудову діяльність
 розпочав у 1979 році в Українському науково-дослідному інституті ґрунтознавства і агрохімії (м. Харків). Працював завідувачем лабораторії, заступником директора Поліської філії УНДІГА. У 1986 році отримав науковий ступінь кандидата сільсько-господарських наук. З 1995 року – член-кореспондент Української Академії аграрних наук. Доктор біологічних наук, професор. З 1996 р. Бондар О. І. працює на керівних посадах: директор Поліського регіонального науково-виробничого центру екологічного та аерокосмічного моніторингу “Полісся” (ДНВЦ “Полісся”), директор Волинського державного наукового та інформаційного центру НАНУ та Мінприроди України в Луцьку, директор асоціації виробників телекомунікаційного обладнання, в. о. директора Науково-технологічного центру “Таско-Екос”, а з 2003 р. – ректор Державного екологічного інституту Мінприроди України. Нині Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. Працював за сумісництвом професором кафедри агрохімії Українського аграрного університету, зав. кафедрою екології та безпеки життєдіяльності в галузі зв’язку. 

   Наукова діяльність Бондаря О. І. – дослідження закономірностей та пріоритетних напрямків сталого розвитку країни, охорони та раціонального використання природних ресурсів, розвитку формування регіональної системи моніторингу довкілля, впровадження екологічного менеджменту, екологічної стандартизації та сертифікації в Україні. Брав активну участь у розробці та впровадженні перспективних автоматизованих систем дистанційного зондування землі із застосуванням космічних технологій. Бондар О. І. – провідний вчений у галузі системних досліджень з питань раціонального природокористування та екологічної безпеки. За результатами наукових досліджень має 9 авторських свідоцтв та патентів, 16 підручників та навчальних посібників (“Агрохімія”, “Екологічна безпека та охорона навколишнього природного середовища”, “Антропогенні чинники довкілля та їх вплив на біоту та здоров’я людини”, “Впровадження європейських стандартів і нормативів у системі Державного екологічного моніторингу України”, “Радіоекологія”, «Основи екології»,«Грунтознавство», «Вступ до кліматології і метеорології», «Екологія міських систем», «Екологічний менеджмент і аудит», «Моніторинг довкілля», «Загальна екологія та неоекологія», «Техноекологія», «Ландшафтна екологія»є автором наукових статей,  методичних рекомендацій та довідникових видань (близько 115 публікацій). Висококваліфікований науковець і педагог, науковий керівник 5 здобувачів наукового ступеня кандидата наук. 
  
    Педагогічна діяльність. На посаді ректора Бондар О. І. започаткував розвиток нових напрямків діяльності навчального закладу відповідно до основних пріоритетів розвитку сучасної екологічної науки, завдань природоохоронної галузі та Мінприроди України. В Академії створено: кафедру екологічного аудиту, Центр екологічної сертифікації, Центр індустріальної екології та чистих технологій. За ініціативою О. І. Бондаря налагоджена співпраця з Мінпромполітики, Міноборони, Держспоживстандартом, Національним космічним агентством України, ДП “Науканафтогаз”, Національним університетом імені Тараса Шевченка, РВПС України НАНУ, науковими установами НААНУ та рядом інших навчальних закладів та наукових організацій України, громадськими організаціями екологічного спрямування України, Росії та Білорусі. Під його керівництвом здійснюються науково-дослідні роботи та розробка науково-методичного забезпечення навчального процесу, в тому числі для дистанційних технологій, з актуальних питань природоохоронної галузі. 

     
    Громадська діяльність.
 Олександр Іванович Бондар – ініціатор створення Центру військової екології Міноборони та технопарку “УкрІнфоТех”, які працюють і нині. Засновник та науковий консультант благодійного екологічного фонду “Екологічна Україна”, науковий консультант з питань екологічної безпеки Міноборони України, член Національної спілки журналістів України, головнийй редактор науково-практичного журналу "Екологічні науки", голова технічного комітету зі стандартизації ТК 82 “Охорона довкілля”.

 

Анонси
Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, управління туризму Київської обласної державної адміністрації у творчому тандемі з Ворзельським музеєм історії та культури «Уваровський дім&...
08.07.2021
Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління розпочинає прийом документів до магістратури за спеціальністю 101 - Екологія, спеціалізація "Екологія та управління природними ресурсами".
23.06.2021
Lorbach Communication GmbH організовує міжнародний захід meetingpoint.energy на тему структурних змін та відновлюваних енергетичних джерел з 21 по 25 червня 2021 року.В рамках конгресу буде представлений досвід виведення з експлуатації шахт та майбутні перспективи енергетичн...
21.06.2021

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'modperf_ext' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: