UA
EN
111
2222
UA
EN
Розділи
 
Центр європейської та євроатлантичної інтеграції було створено 2 жовтня 2017 року на базі Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління. По суті це відновлення на якісно новому рівні заснованого ще в травні 2006 році на базі Державного екологічного інституту Центру екобезпеки та євроатлантичного співробітництва, який брав активну участь у програмах Україна-НАТО. Проте через зміну політичного курсу країни в 2012 році діяльність Центру була тимчасово призупинена.

 Очолює Центр Володимир ГАНДЗЮРА – доктор біологічних наук, професор.

 Заступник директора Марія МАТВІЄНКО, кандидат біологічних наук.

Мета створення Центру – вирішення проблем, які потребують залучення спільних зусиль державних органів України (Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерства оборони України, Ради національно безпеки і оборони України, ДСНС України, інших відповідних структур) та міжнародного співтовариства, узагальнення та творчого використання досвіду провідних країн ЄС та НАТО, сприяння процесам імплементації стандартів Євросоюзу та НАТО в галузі екобезпеки та інтеграції України у європейські та євроатлантичні структури, залучення міжнародних і національних грантових коштів для вирішення екологічних проблем України та її активної участі у міжнародних екологічних проектах.

Пріоритетні напрямки діяльності Центру:

  1. Розвиток міжнародної співпраці в сфері екобезпеки, екології, збалансованого розвитку та екологічної освіти з країнами-членами ЄС і НАТО.
  2. Інтеграція зусиль Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства оборони України, Ради національної безпеки і оборони України та інших відповідних структур для вирішення проблем екобезпеки як складової національної безпеки України.
  3. Участь спільно з Міністерством оборони України та Генеральним штабом ЗС України у вирішенні проблем екобезпеки, пов’язаних з діяльністю оборонного комплексу.
  4. Консультативна, інформаційно-аналітична й експертна допомога Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України щодо екологічних проблем, екобезпеки та прийняття оптимальних рішень з урахуванням досвіду країн ЄС та НАТО, а також сприяння в реалізації курсу України на євроінтеграцію.
  5. Налагодження зв’язків, інформаційних потоків та співробітництва з Центром Інформації та документації НАТО в Україні; відповідними структурами ЄС та НАТО.
  6. Сприяння імплементації стандартів ЄС та НАТО в галузі екобезпеки в контексті європейської та євроатлантичної інтеграції України; допомога Міністерству оборони України у розробці та реалізації плану щодо спільного вирішення екологічних проблем, пов’язаних із військовою діяльністю та імплементацією стандартів НАТО з управління станом середовища у військовому секторі.
  7. Експертна оцінка проектів, пов’язаних з істотним впливом на довкілля, розрахунок екологічних ризиків та економічної доцільності прийняття рішень з урахуванням досвіду провідних країн Євросоюзу та НАТО.
  8. Розробка програм та проведення освітніх курсів з екологічних проблем сектору безпеки і оборони, досвіду ЄС і НАТО у цій царині; організація та проведення семінарів, круглих столів, підготовка відповідних видань; аналіз та узагальнення міжнародного досвіду природоохоронної діяльності за конкретними напрямками.
  9. Просвітницька діяльність, виступи у ЗМІ щодо європейського і євроатлантичного курсу України, екологічних проблем та шляхів їхнього вирішення з урахуванням досвіду ЄС та НАТО.

Науково-інформаційна діяльність:

  1. Оцінка ризиків для здоров’я населення та управління ними, визначення об’єму збитків, заподіяних довкіллю міжнародними військовими навчаннями; оцінка збитків від військових операцій; оцінка навколишнього середовища в умовах воєнного стану.
  2. Об’єднання зусиль провідних вітчизняних та зарубіжних вчених і експертів для вирішення проблем довкілля, у дослідженні впливу воєнно-техногенних факторів на навколишнє середовище під час проведення військових навчань, випробувань озброєння і військової техніки та реалізації програм і заходів у контексті європейської та євроатлантичної інтеграції України.
  3. Участь у програмах інтеграції України в європейські та євроатлантичні структури; інформаційно-аналітична, консультативна і експертна допомога Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України щодо екологічних проблем, екобезпеки та прийняття оптимальних рішень з урахуванням досвіду країн ЄС та НАТО, національної специфіки та участь у розробці пропозицій при формуванні заходів, пов’язаних з європейською та євроатлантичною інтеграцією України, включаючи створення та підтримку власного веб-сайту; обмін відкритою інформацією з країнами ЄС та НАТО.
  4. Участь у розробці пропозицій щодо відшкодування збитків під час проведення спільних військових навчань на полігонах міжнародного значення; оцінка припустимого навантаження на території та акваторії, що використовуються у секторі безпеки і оборони.
  5. Оцінка екологічного стану територій колишніх військових об’єктів та прилеглих територій, водойм, ґрунтових вод і розробка системи заходів з планування та стабілізації їхнього екологічного стану, оздоровленню, менеджменту їх територій з економічною оцінкою цих заходів; участь в екологічній експертизі проектів, що мають суттєвий вплив на довкілля; участь у подальшому вдосконаленні екологічного законодавства та узгодження його із законодавством ЄС.
  6. Розробка освітніх програм з екобезпеки і екології (стандарти), розробка програм, методичного забезпечення та підготовка і перепідготовка військових екологів з урахуванням відповідних програм провідних країн ЄС та НАТО (програма забезпечення роботою кадрів ЗС України, які підлягають звільненню в запас.
  7. Формування об’єктивної громадської думки, що базується на еколого-економічних розрахунках, щодо європейської та євроатлантичної інтеграції України (на прикладі вирішення екологічних проблем); проведення міжнародних конференцій, симпозіумів, круглих столів, тематичних робочих груп.
  8. Створення умов для розширення участі громадськості у формуванні екологічної політики, підготовці проектів рішень, реалізація яких може суттєво вплинути на стан довкілля (підготовка та проведення відповідних конференцій, симпозіумів, круглих столів і семінарів, організація виставок, презентацій, інших заходів з питань збереження довкілля).
  9. Участь у національних та міжнародних проектах з проблем збереження довкілля, оптимального природокористування, збалансованого розвитку, екології та екобезпеки.

Контакти:

вул, Митрополита Василя Липківського 35, корп. 2, Київ, 03035, Україна

Тел.: (044) 206-31-31; +38067-500-11-69

e-mail: ceeai@ukr.net


The Center for European and Euro-Atlantic Integration was established on October 2, 2017 on the basis of the State Environmental Academy of Postgraduate Education and Management. In essence, this is the restoration of the Center for Ecosecurity and Euro-Atlantic Cooperation, which was founded in May 2006 on the basis of the State Ecological Institute, which took an active part in Ukraine-NATO programs. However, due to the change in the country's political course in 2012, the Center's activities were temporarily suspended.

 Volodymyr Gandziura – Director of the Center for European and Euro-Atlantic Integration, Doctor of Biological Sciences, Professor.

 Mariia Matviienko – Deputy Director, Candidate of Biological Sciences.

The purpose of the creation of the Center is to solve problems that require the joint efforts involvement of state bodies of Ukraine (the Ministry of Environmental Protection and Natural Resources, the Ministry of Defense of Ukraine, the National Security and Defense Council of Ukraine, the State Emergency Service of Ukraine, other relevant structures) and the international community, generalization and creative use of experience leading EU and NATO countries, promoting the processes of implementing EU and NATO standards in eco-safety and Ukraine's integration into European and Euro-Atlantic structures, attracting international and national grant funds to solve Ukraine's environmental problems and its active participation in international environmental projects.

Priority directions of the Center's activities:

  1. Development of international cooperation in eco-safety, ecology, balanced development and environmental education with EU and NATO member countries.
  2. Integration of the efforts of the Ministry of Environmental Protection and Natural Resources of Ukraine, the Ministry of Defense of Ukraine, the National Security and Defense Council of Ukraine and other relevant structures to solve the problems of eco-security as a component of Ukraine's national security.
  3. Participation together with the Ministry of Defense of Ukraine and the General Staff of the Armed Forces of Ukraine in solving eco-security problems related to the activities of the defense complex.
  4. Advisory, information-analytical and expert assistance to the Ministry of Environmental Protection and Natural Resources of Ukraine regarding environmental problems, eco-safety and optimal decision-making taking into account the experience of EU and NATO countries, as well as assistance in the implementation of Ukraine's course towards European integration.
  5. Establishing connections, information flows and cooperation with the NATO Information and Documentation Center in Ukraine; relevant structures of the EU and NATO.
  6. Facilitating the implementation of EU and NATO standards in the field of eco-safety in the context of the European and Euro-Atlantic integration of Ukraine; assistance to the Ministry of Defense of Ukraine in the development and implementation of a plan for the joint solution of environmental problems related to military activities and the implementation of NATO standards for environmental management in the military sector.
  7. Expert assessment of projects related to significant impact on the environment, calculation of environmental risks and economic feasibility of decision-making taking into account the experience of the leading countries of the European Union and NATO.
  8. Development of programs and conducting educational courses on environmental problems of the security and defense sector, EU and NATO experience in this field; organization and holding of seminars, round tables, preparation of relevant publications; analysis and generalization of international experience of environmental protection activities in specific directions.
  9. Educational activities, speeches in the media regarding the European and Euro-Atlantic course of Ukraine, environmental problems and ways to solve them, taking into account the experience of the EU and NATO.

Scientific and information activities:

  1. Assessment of risks to the health of the population and their management, determination of the amount of damage caused to the environment by international military exercises; damage assessment from military operations; assessment of the environment under martial law conditions.
  2. Joining the efforts of leading domestic and foreign scientists and experts to solve environmental problems, in the study of the impact of military-technogenic factors on the environment during military exercises, tests of weapons and military equipment, and the implementation of programs and activities in the context of European and Euro-Atlantic integration of Ukraine.
  3. Participation in Ukraine's integration programs into European and Euro-Atlantic structures; information-analytical, advisory and expert assistance to the Ministry of Environmental Protection and Natural Resources of Ukraine regarding environmental problems, eco-safety and optimal decision-making taking into account the experience of the EU and NATO countries, national specifics and participation in the development of proposals for the formation of measures related to the European and Euro-Atlantic the integration of Ukraine, including the creation and maintenance of its own website; exchange of open information with EU and NATO countries.
  4. Participation in the development of proposals for compensation for losses during joint military exercises at training grounds of international importance; assessment of permissible load on territories and water areas used in the security and defense sector.
  5. Assessment of the ecological state of the territories of former military facilities and adjacent territories, reservoirs, groundwater and development of a system of measures for planning and stabilization of their ecological state, improvement, management of their territories with an economic assessment of these measures; participation in the environmental examination of projects that have a significant impact on the environment; participation in the further improvement of environmental legislation and its harmonization with EU legislation.
  6. Development of educational programs on eco-safety and ecology (standards), development of programs, methodological support and training and retraining of military ecologists taking into account the relevant programs of the leading EU and NATO countries (the program to ensure the work of personnel of the Armed Forces of Ukraine who are subject to release into reserve.
  7. Formation of objective public opinion, based on ecological and economic calculations, regarding the European and Euro-Atlantic integration of Ukraine (on the example of solving environmental problems); holding international conferences, symposia, round tables, thematic working groups.
  8. Creation of conditions for expanding public participation in the formation of environmental policy, preparation of draft solutions, the implementation of which can significantly affect the state of the environment (preparation and holding of relevant conferences, symposia, round tables and seminars, organization of exhibitions, presentations, other events on environmental protection).
  9. Participation in national and international projects on the problems of environmental protection, optimal use of nature, balanced development, ecology and eco-safety.


Contacts:

Metropolitan Vasyl Lypkivskyi Str., 35, building 2, Kyiv, 03035, Ukraine

Phone: (044) 206-31-31; +38067-500-11-69

e-mail: ceeai@ukr.net

 

 
Анонси
Дату проведення курсів буде визначено після формування групи слухачів (кількість місць обмежена), про що буде повідомлено всім заявникам і буде надіслано пакет договірної документації та рахунок на оплату.  Орієнтовно початок проведення курсів планується у другій декаді березня 2024 року....
22.02.2024
Постійно діючі курси відбудуться у дистанційному режимі.Мета – підвищення кваліфікації та професійної компетенції у вирішенні пріоритетних екологічних завдань у сфері поводження з небезпечними відходами. В процесі навчання слухачі набудуть знання щодо нормативно-правових вимог у сфери по...
29.11.2023
Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у міжнародній конференції «ЗЕЛЕНА ЕКОНОМІКА ТА НИЗЬКОВУГЛЕЦЕВИЙ РОЗВИТОК: ПОРЯДОК ДЕННИЙ ДЛЯ УКРАЇНИ», яка відбудеться 15 грудня 2023р. (Україна, м. Київ)
13.11.2023

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/local/php54/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20100525/fileinfo.so' - Cannot open "/usr/local/php54/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20100525/fileinfo.so"

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: