UA
EN
111
2222
UA
EN
Розділи

Затверджено структуру Національної комісії з радіаційного захисту населення України, заступників Голови НКРЗУ та вченого секретаря

   1 липня 2020 року відбулося чергове засідання Комітету Верховної Ради України з екологічної політики та природокористування у форматі відеоконференції. Серед інших питань порядку денного було розглянуто й питання « Про затвердження структури Національної комісії з радіаційного захисту населення України, заступників Голови НКРЗУ та вченого секретаря».
   Головою НКРЗУ, народним депутатом України, академіком НАНУ Копиленком О.Л. подано на розгляд Комітету (листом від 18.06.2020 № 2-1/81)  структуру НКРЗУ, кандидатури заступників Голови НКРЗУ та вченого секретаря НКРЗУ, а саме:

на посади заступників Голови НКРЗУ – Базику Димитрія Анатолійовича, члена НКРЗУ, академіка Національної академії медичних наук України, генерального директора Державної установи «Національний науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук України», д.м.н, проф. та Чехуна Василя Федоровича, члена НКРЗУ, академіка Національної академії наук України, директора Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є. Кавецького Національної академії наук України, д.м.н., проф.;
на посаду вченого секретаря НКРЗУ – Бондаря Олександра Івановича, члена НКРЗУ, член-кореспондента Національної академії аграрних наук України, ректора Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, д.б.н., проф.

З огляду на зазначене, Комітет вирішив:
  1. Затвердити структуру Національної комісії з радіаційного захисту населення України. 
  2. Затвердити на посади заступників Голови НКРЗУ – Базику Димитрія Анатолійовича, члена НКРЗУ, академіка Національної академії медичних наук України, генерального директора Державної установи «Національний науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук України», д.м.н, проф. та Чехуна Василя Федоровича, члена НКРЗУ, академіка Національної академії наук України, директора Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є. Кавецького Національної академії наук України, д.м.н., проф.
  3. Затвердити на посаду вченого секретаря НКРЗУ – Бондаря Олександра Івановича, члена НКРЗУ, член-кореспондента Національної академії аграрних наук України, ректора Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, д.б.н., проф.
   Довідково. Національна комісія з радіаційного захисту населення України (далі – НКРЗУ) створена згідно з Постановою Верховної Ради Української РСР від 01.08.1990 р. № 95-ХІІ «Про невідкладні заходи щодо захисту громадян України від наслідків Чорнобильської катастрофи» відповідно до Декларації про державний суверенітет України від 16.07.1990 р. № 55-XII, розділом VII «Екологічна безпека» якої передбачається, що Україна має свою національну комісію радіаційного захисту населення.
   Положення про Національну комісію з радіаційного захисту населення України (далі – НКРЗУ) затверджене Постановою Верховної Ради України від 06.10.2009 р. № 1630-VI «Про затвердження Положення про Національну комісію з радіаційного захисту населення України». 
   Згідно з Положенням про НКРЗУ її діяльність спрямована на визначення загальних принципів та критеріїв протирадіаційного захисту життя і здоров'я людини від негативного впливу іонізуючих випромінювань, розроблення основних концепцій, принципів, норм, правил, стандартів та заходів протирадіаційного захисту людини, а також рекомендацій щодо зменшення впливу радіаційного фактору, економічних і соціальних наслідків дії іонізуючого випромінювання.
   Згідно з пунктом 3 розділу ІІІ Положення про НКРЗУ Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування затверджуються заступник та вчений секретар НКРЗУ з членів НКРЗУ за поданням Голови НКРЗУ.
   Згідно з пунктом 7 розділу ІІІ Положення про НКРЗУ структура НКРЗУ затверджується Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування за поданням Голови НКРЗУ.
   20 грудня 2019 року Верховна Рада України Постановою № 426-IX затвердила Голову та оновлений склад Національної комісії з радіаційного захисту населення України. 
Анонси
УВАГА! РЕЄСТРАЦІЯ УЧАСНИКІВ ПРОДОВЖЕНА ДО 10 ЖОВТНЯ! 08 жовтня світова спільнота відзначає Всесвітній День екологічного маркування (World Ecolabel Day, WED). Ця дата проголошена у 2018 році з метою привернути увагу та підвищити рівень компетентності споживачів щодо переваг такого маркування завдяки...
15.09.2020
25 вересня м. Переяслав Київської обл. Професійна асоціація екологів України спільно з Національним центром сталого розвитку запрошують стати учасником та партнером ECOFORUM-2020 за сприяння Переяславської міської ради та міського голови міста Переяслава. ЗАВДАННЯ ФОРУМУ: Обговорити важливіст...
09.09.2020
Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління оголошує конкурс про прийом до аспірантури на 2020 рік зі спеціальностей 101 - Екологія, 051 – Економіка з відривом та без відриву від виробництва.
17.08.2020

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'modperf_ext' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: