111
2222
Розділи

Європейський Союз затвердив Стратегію з біорізноманіття!

Минулого тижня Європейський Союз зробив крок, який українська природоохоронна спільнота так очікує від влади! Єврокомісія затвердила 10-річну стратегію з біорізноманіття, що має зупинити його втрату.
   Єврокомісари упевнені, що від стану природи залежить добробут громадян та економіка регіону, і готові щорічно залучати до реалізації Стратегії 20 мільярдів євро (@wwfukraine)

   Серед пунктів Європейської стратегії з біорізноманіття до 2030 року:
  • Збільшення до 30% площі природоохоронних території суші та моря;
  • Відновлення деградованих природних екосистем;
  • Відновлення природної течії 25 000 кілометрів річок;
  • Зменшення використання пестицидів на 50%;
  • Висадження 3 мільярдів дерев;
  • Призупинення скорочення популяцій запилювачів;
  • Управління чвертю сільського господарства на основі органічних підходів.

   Стратегія, що набере чинності 2021 року, є частиною Зеленої Угоди (Green Deal) - політичної ініціативи Єврокомісії. Вона направлена на те, щоб зробити клімат Європи нейтральним до 2050 року. Зв'язок між здоров'ям природи та людей став настільки очевидним під час пандемії Covid-19, що це надало додаткового імпульсу для амбітних планів Європи.

   Україна наразі не має власної Стратегії з біорізноманіття та продовжує безконтрольно втрачати природні території і види, які є основою для виживання людей. Вітаючи озвучену взимку віце-прем'єром Дмитром Кулебою готовність України долучитися до Зеленої угоди, необхідно прискорити дії та відкритість процесу розробки для участі професійної спільноти. Зокрема, у питанні розробки Національної стратегії зі збереження біорізноманіття.

   “День екологічного боргу (Overshoot Day) в 2019-му припав на 29 липня. Решту місяців ми використовували річні ресурси планети "в борг", ніби в нас є 1,75 Землі. Ще 50 років тому такої "заборгованості" не існувало. Нинішній стан справ відобразив Глобальний звіт Всесвітнього економічного форуму про ризики (The Global Risks Report 2020).

   Вперше за десять років існування цього звіту до п’ятірки головних ризиків для світу потрапили екологічні.

Кафедра водних ресурсів

Анонси
   З 19 квітня 2020 року вступив у дію прийнятий  29 серпня 2019 року Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель».   Упровадження нової...
13.05.2020
Державна екологічна академія за пітримки Міністерства енергетики та захисту довкілля України спільно з Європейським Товариством Дикої Природи в Україні оголошує набір на курси підвищення кваліфікації на тему «Туризм та управління відходами на природоохоронних територіях» для працівників,...
12.05.2020
Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління, спільно з Міністерством енергетики та захисту довкілля України за підтримки Одеської обласної державної адміністрації, запрошує  управлінців, представників Держадміністрацій, місцевого самоврядування, територіальних громад, бізне...
10.03.2020