111
2222

В Академії відбулися курси підвищення кваліфікації працівників Природно- заповідного фонду України

Науково - освітні працівники Державної екологічній академії післядипломної освіти та управління спільно з спеціалістами профільних підрозділів Міністерства екології та природних ресурсів України 5-7 лютого 2019 року провели курси підвищення кваліфікації для   спеціалістів організацій та установ Природно-заповідного фонду України, а також   представників  департаментів  екології облдержадміністрацій за темою: « Забезпечення виконання вимог Рамсарської конвенції в Україні».   
У перший  навчальний день  з лекцією – презентацією виступив Ігор Іваненко, заступник директора Навчально-наукового інституту економіки та екології природокористування ДЕА. Він поінформував присутніх із науково – освітньою діяльністю  Академії в напрямку збереження водно-болотних угідь Природно-заповідного фонду України , дотримання нашою державою Рамсарської конвенції. Доповідач зазначив, що Конвенція про водно-болотні угіддя (Convention on Wetlands)  вперше була підписана 2 лютого 1971 року в місті Рамсаре (Іран) і з того часу вона відома як Рамсарська конвенція (Ramsar Convention). Мета  Рамсарської конвенції — збереження місць мешкання водоплавних птахів в усьому світі.    Кожна країна, що є Договірною Стороною Конвенції. має заявити до Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення бодай одне своє угіддя і взяти його під охорону.
На сьогодні зазначений Перелік включає 2 170 водно-болотних угідь загальною площею 207,045 млн. га. Серед них -  і наші 39 водно-болотних угідь міжнародного значення загальною площею близько 786321  га, що розташовані у межах територій природно -заповідного фонду України, - підкреслив науковець.
В рамках навчальних годин курсів  слухачам прочитали лекції науковці ДЕА, а також спеціалісти профільних підрозділів Мінприроди, зокрема: Петрович Л.З., к.б.н. («Водно-болотні угіддя України»); Коломійчук В.П. к.б.н., («Тенденції трансформації фіторізноманіття  ВБУ Азовського регіону»); Тишенко В.М.,к. б. н. (« Особливості польової інвентаризації рукокрилих в межах водно- болотних угідь міжнародного значення»); Домашлінець В.Г., (« Імплементація AEWA в Україні» ) та інші.
Щороку  до Всесвітнього дня водно-болотних угідь (World Wetlands Day) проводяться екологічні заходи. Вони покликані привернути увагу громадськості і Урядів різних країн світу на цінність водно-болотних угідь для підтримки збалансованого розвитку нашої планети.Країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, у тому числі й Україна, щороку, 2 лютого, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. .Заходи, що проводяться з нагоди свята,  покликані привернути увагу громадськості та урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання збалансованого розвитку нашої планети. Водно-болотні угіддя – це ресурс, що має велике економічне, культурне, наукове та рекреаційне значення, утрата якого б була б непоправною. Вони відіграють дуже важливу роль в екосистемі, оскільки є одним з найбільших джерел прісної води та природнім місцем проживання для багатьох водоплавних тварин та рослин, допомагають зменшити вплив повеней, продукують кисень та допомагають у боротьбі зі змінами клімату, тому заслуговують на охорону і збереження.
      З нагоди відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь секретаріатом Рамсарської конвенції визначено тему 2019 року: "Водно-болотні угіддя та зміни клімату». Основна ідея - підкреслення важливості екосистем водно-болотних угідь  у протидії змінам клімату, поглинанні вуглецевих сполук, пом’якшенні впливу посух, зменшенні впливу повеней та штормів.
  
Анонси
Постійно діючі курси відбудутьсяу у приміщенні Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління за адресою: вул. Митрополита Василя Липківського 35, корпус 2,  м. Київ, 03035.Мета – підвищення кваліфікації та професійної компетенції у вирішенні пріоритетних екологіч...
10.01.2020
Курси відбудуться у приміщенні Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління.Мета – підвищення кваліфікації та професійної компетенції у вирішенні пріоритетних екологічних завдань у сфері поводження з відходами. В процесі навчання буде розглянуто основні принципи та ...
01.11.2019
Мета – підвищення кваліфікації та професійної компетенції у вирішенні пріоритетних екологічних завдань у сфері енергетичної ефективності. Курси відбудуться 25-29 листопада 2019 р. у приміщенні Державної екологічної&nbs...
12.09.2019

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'modperf_ext' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: