UA
EN
111
2222
UA
EN
Розділи

Реалізація стратегії розвитку Донецької і Луганської областей: екологічний аспект

   Ректор Академії Олександр Бондар взяв участь у засіданні круглого столу «Проблеми та перспективи економічного розвитку Донецької та Луганської  областей», організованого Українським Союзом промисловців та підприємців спільно із Національною тристоронньою соціально-економічною радою.
   Учасники засідання обговорили хід виконання «Стратегії  економічного розвитку Донецької і Луганської областей до 2030 року». Президент УСПП Анатолій Кінах та віце-президент УСПП, депутат Донецької обласної ради Сергій Третяков наголосили, що є багато можливостей оптимізації державних дій для того, щоб пришвидшити економічний розвиток територій Донецької і Луганської областей, підконтрольних Україні. Окремою темою стало обговорення ефективності використання природніх ресурсів регіону. Лише 50% родовищ корисних копалин на підконрольній Україні території Донеччини використовується ефективно. Водночас, там є великі перспективи – найбільші в Європі поклади літію, наразі також активізувався видобуток та спрямування на експорт глини.
   Олександр Бондар у своєму виступі привернув увагу до екологічних та соціально-економічних проблем регіону, які потребують значних капіталовкладень. Він зазначив: «Негативні тенденції екологічних і техногенних загроз та зміни, якими вони характеризуються, значно погіршують рівень безпеки життєдіяльності населення на сході України через забруднення річкових басейнів і басейнів підземних вод, руйнування ландшафтів та об’єктів природно-заповідного фонду. Відтак нагальним питанням стає обґрунтування подальшого соціально-економічного розвитку Східного регіону держави з урахуванням впливу екологічних і техногенних загроз». Серед першорядних екологічних ризиків у зоні конфлікту на сході України Олександр Бондар назвав такі: загрози забруднення водних джерел, зниження надійності водопостачання та погіршення доступу населення до питної води. «Особливо небезпечними є численні хвостосховища промислових підприємств, руйнування дамб яких загрожує негативними наслідками як населенню, так і довкіллю регіону», - підкреслив він.
   Усі пропозиції учасників круглого столу будуть підсумовані та передані уряду. Даний захід – один із циклу круглих столів, що ініціював УСПП, залучаючи до них представників Кабміну, експертів, науковців,  ОТГ тощо.
Анонси
10 грудня 2021 року Відбудеться ІІ міжнародна науково-практична конференція «Зелена економіка та низьковуглецевий розвиток: міжнародний та національний вимір».Форма участі: дистанційна.
18.11.2021
(від розробників національного стандарту України ДСТУ ISO 14065:2015 (ISO 14065:2013, IDT) «ПАРНИКОВІ ГАЗИ. Вимоги до органів з валідації та верифікації тверджень щодо парникових газів для їх застосування у разі акредитації чи інших форм визнан...
17.11.2021
10 листопада 2021 р. о 16.30 год. відбудеться он-лайн лекція завідувачки кафедри екобіотехнології та біорізноманіття Факультету захисту рослин, біотехнології та екології Національного університету біоресурсів і природокористування України, к.б.н. Олени Юріївни Кваско «Роль цитоп...
08.11.2021

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'modperf_ext' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: