UA
EN
111
2222
UA
EN
Розділи

Невикористані можливості геоінформаційних технологій

   21 жовтня  2021 року у Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління в режимі онлайн відбулося засідання «круглого столу» за темою: «Науково -методичні підходи до створення та оновлення наборів геопросторових даних  територій та об’єктів природно-заповідного фонду та оприлюднення їх на Національному геопорталі» (модератор - Петро Мілєхін, директор Центру аерокосмічних досліджень ДЕА).
   У його роботі брали участь  понад 70 осіб -  представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, профільні спеціалісти Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, науковці, фахівці різних галузей  практично з усіх регіонів України, а також суб’єктів створення геопросторових даних та метаданих природоохоронних територій та об’єктів країни.
   Відкриваючи засідання «КС» ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Олександр Бондар  наголосив на важливості теми заходу, запропонованої до розгляду, зазначивши, що «Використання геопросторових даних про геопросторові об’єкти природоохоронних територій, забезпечення  формування  геопросторових даних відповідно до Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних», дозволить  ефективніше управляти не лише заповідним територіми та об’єктами, а й своєчасно реагувати на екологічні виклики в країні».
   У рамках  засідання «круглого столу» відбулося обговорення доповідей з питань механізму організації виробництва, оновлення, оброблення, зберігання, оприлюднення, візуалізації, постачання та використання геопросторових даних про геопросторові об’єкти природоохоронних територій, забезпечення створення геопросторових даних  протягом двох років  відповідно до  положень Закону України  «Про національну інфраструктуру геопросторових даних», зокрема, таких: «Науково-методичні підходи до створення та оновлення  наборів  геопросторових даних   територій та об’єктів природно-заповідного фонду та оприлюднення їх на Національному геопорталі» (основна доповідь-Мілєхін Петро Опанасович, директор Центру аерокосмічних досліджень ДЕА); «Проблеми та перспективи розвитку національної інфраструктури геопросторових даних в Україні» - Галайда  Андрій Вікторович, директор Департаменту розвитку і стандартизації НІГД Держгеокадастру України; «Особливості оприлюднення геопросторових даних та метаданих в національній інфраструктурі геопросторових даних» - Карпінський Юрій Олександрович, професор, д.т.н.; «Проведення  супутникового моніторингу земельних ділянок зі змінами територій» - Янчевський Сергій Леонтійович, начальник інформаційно-аналітичного відділу Національного центру  управління та випробувань космічних засобів.
   Заслухавши і обговоривши доповіді, учасники  засідання «круглого столу», схвалили відповідну резолюцію.Анонси
10 грудня 2021 року Відбудеться ІІ міжнародна науково-практична конференція «Зелена економіка та низьковуглецевий розвиток: міжнародний та національний вимір».Форма участі: дистанційна.
18.11.2021
(від розробників національного стандарту України ДСТУ ISO 14065:2015 (ISO 14065:2013, IDT) «ПАРНИКОВІ ГАЗИ. Вимоги до органів з валідації та верифікації тверджень щодо парникових газів для їх застосування у разі акредитації чи інших форм визнан...
17.11.2021
10 листопада 2021 р. о 16.30 год. відбудеться он-лайн лекція завідувачки кафедри екобіотехнології та біорізноманіття Факультету захисту рослин, біотехнології та екології Національного університету біоресурсів і природокористування України, к.б.н. Олени Юріївни Кваско «Роль цитоп...
08.11.2021

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'modperf_ext' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: